Microsoft Windows 8 işletim sistemine sahip olan ürünler piyasayı sarmaya devam ediyor. Gözde modeller son zamanlarda gördüğünüz gibi artık dönüşebilir tasarımlarla geliyor. Bildiğimiz taşınabilir bilgisayarlar halen var ancak QWERTY klavyesi sonradan eklenen dokunmatik ekranlı Ultrabook veya netbook'lara benzer donanımlar içeren ürünler de şu sıralar bir hayli revaçta. Asus'un VivoTab ailesinde bulunan TF810C'de kullanıcıların hoşuna gidecek bir cihaz. Kutusundan kullanışlı ve gerçek deriden üretilmiş bir koruyucu kılıfla gelmesi de bize göre önemli ayrıntılardan biri. Asus VivoTab TF810C'yi yine kutusundan gelen kalemle de kullanabilmek mümkün. Kalemin teknolojisi ünlü Wacom tarafından geliştirilmiş.

11.6 inç büyüklüğünde ve 1366 x 768 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olan Asus VivoTab TF810C tasarım olarak mükemmelliği yansıtmayı başarıyor. Ekranda tercih edilmiş olan Corning Fit Glass kaplama sayesinde sağlamlık üst düzeyde. Kaplamanın bir diğer avantajı da parmak izlerini engellemesi. Deneyimlerimiz sonucunda gerçekten de tabletin bahsi geçen noktalara direnç sağladığını gözlemledik. Böylece tercih edilmiş olan IPS panelin kalitesi en iyi şekilde ortaya çıkmayı başarıyor. Ürünün arka kısmındaysa koyu gri renkte alüminyum malzeme hakim ancak üst tarafa doğru plastik başka bir malzemeye geçiş yapılmış. Asus VivoTab TF810C'in isteğe bağlı tercih edilebilen klavye eklentisiyse tümleşik batarya içeriyor ve QWERTY klavye ile kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra toplam çalışma süresinin 19 saate çıkmasını sağlıyor. Öte yandan Microsoft Windows 8'in parmak hareketlerine duyarlı Touchpad ve çift USB 2.0 arabirimi de klavye eklentisinin sunduğu detaylardan. Klavyenin üst kısmında doğal renk alüminyum malzeme hakim. Alt taraftaysa benzer renkte bir plastik uygun görülmüş. 294 x 188 x 9 mm boyutlara sahip olan Asus VivoTab TF810C'nin klavye hariç ağırlığı ise 675 gram.

Intel'in çift çekirdekli ve 1.8 GHz frekansa sahip Atom Z2760 işlemcisine sahip olan Asus VivoTab TF810C'de 2 GB sistem belleği bulunuyor. Dahili hafıza 32 GB kapasitede ancak Micro SD kartlarla artırılması mümkün. 802.11n ve Bluetooth 4.0 gibi yenilikçi kablosuz bağlantı teknolojilerine yer veriliyor. GPS desteğinin sunulması da bize göre önemli. Normal şartlarda 10 saat çalışabilen tabletin klavye eklentisiyle 19 saate ulaşabildiğini söylemiştik ki bize göre en önemli yönlerden biri. Algılayıcılara baktığımızda NFC de dahil olmak üzere parlaklık hareket ivmeölçer ve pusulanın cömertçe sunulduğunu görüyoruz. Ön tarafta 2.0 MP ve arka tarafta 8.0 MP olarak sunulan kameralar da tatminkar düzeyde. Hatta arka tarafta bir LED flaş da ihmal edilmemiş ve 1080p çözünürlükte video kaydı yapılabiliyor.

Özellikler;
İşlemci: Intel Atom Z2760
Bellek: 2 GB
Depolama: 32 GB + Micro SD
Boyutlar: 294 x 188 x 9
Ağırlık: 675 GRAM