Öğrencilerin heyecanla bekledikler tablet bilgisayarlar okullara ne zaman dağıtılacak? Öğrenciler tabletlerine ne zaman kavuşacak büyük merak konusu. Okullara dağıtılmaya hazırlanan tablet bilgisayarlar Fatih Projesi kapsamında 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında belirlenen okullara dağıtılacak.

Geçen yıl pilot bölgelere dağıtılan tablet bilgisayarlar bu yıl 81 ilde dağıtılacak ve toplamda 10 milyon 600 bin adet tablet bilgisayar öğrencilere verilecek. 11 milyon öğrenciye ulaşmayı hedefleyen proje kamsamında tabletlerin ne zaman dağıtımına başlayacağı ise merak ediliyordu. Tabletlerin Ekim ayı içerisinde dağıtılması bekleniyor.

22 Kasım 2010 tarihinde başlatılan FATİH projesi kapsamında belirlenen okullara bugüne kadar 62 bin 800 tablet bilgisayar dağıtıldı. Yine proje kapsamında meslek liseleri dışındaki tüm liselere yaklaşık 85.000 adet akıllı tahta konuldu.
Dağıtılan tabletlerde sorun olması durumunda garanti kapsamında tamiri mümkün olacak. Ayrıca mağduriyet yaşanmaması için okullara yaklaşık 3.000 yedek tablet dağıtıldı. Güncel verilere ulaşabilmek için tablet içerikleri eş zamanlı olarak güncellenebilecek.

Eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini yaratmak acıyla planlanan proje kapsamında 570 bin dersliğe LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet altyapısı oluşturulacak. Öğretmenlere de bu proje kapsamında birer adet tablet bilgisayar dağıtılacak ve yetkinliklerinin arttırılması amacıyla hizmet içi eğitim verilecek.
Kaynak : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]