İstanbul Müzik Akademisi yeteneği çalışmayı ve yaratıcılığı esas alan yapısı ve herkesin bir enstrüman çalabileceği inancıyla …Türkiye’deki müzik eğitimi konusunda yaşanan derin boşluğu doldurmak amacıyla kurulmuştur. Hayatında amatör ya da profesyonel olarak müziğe yer vermek isteyen herekesin sağlam bir alt yapı edinerek keyifli bir düzeye ulaşmalarını sağlamak ve müzik sektöründe aranan iyi müzisyenler yetiştirmek temel hedefimizdir. Bu nedenle kendi branşlarında ülkemizin en saygın ustalar ı bir araya gelmiş ve İMA sıradışı bir kadroya sahip olmuştur.

Amacınız müzik sektöründe kariyer mi yapmak?

Sevdiğiniz şarkıları sevdiğiniz bir müzik aletiyle çalabilmek mi istiyorsunuz?

Boş zamanlarınızda müzik kültürünüzü mü geliştirmek istiyorsunuz?

Yoğun iş ortamından bunaldınız biraz rahatlamak için arayış içinde misiniz?

İMA’da bütün bunlar için çok özel programlar var.

Gerekli Bilgiler:

Adres: İstiklal Cad. No:108 Aznavur Pasajı Kat:6 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0 (212) 292 65 35 – 292 65 84
Opera Güzel Sanatlar Lisesi

Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi 1996 yılından bu yana İstanbul’un kültür ve sanat merkezi olan Taksim'de eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Eğitim hayatında 17. yılını geride bırakmış olan okulumuz kurulduğu ilk günden bu yana geliştirdiği öğretim programları açtığı sanat bölümleri ve gerçekleştirdiği gerek ulusal gerek uluslararası sanat projeleri ile ülkemiz sanat eğitiminde öncü bir kurum olmuştur.
1999 yılında güzel sanatlar liseleri arasında bir ilki gerçekleştirerek "Tiyatro" bölümünü açmış ve 2004 yılında bir başka ilki gerçekleştirerek "Bale - Dans" bölümünü güzel sanatlar eğitim programlarına kazandırmış olan Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi; müzik resim tiyatro ve bale - dans olmak üzere dört bölümde eğitim veren Türkiye’nin ilk ve tek "Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi"dir.

Her türlü teknolojik alt yapıya sahip olan okul binası müzik laboratuvarları bale ve dans salonları tiyatro dersleri için özel dizayn edilmiş ders salonları ve dersliklerin yanı sıra profesyonel bir resim galerisi ile 120 kişilik bir cep tiyatro salonuna sahiptir.

Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi uluslararası platformlarda ülkemizi ve kendisini temsil edebilecek gençler yetiştirirken öğrencilerini iki dil bilerek mezun etmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda Pera’ da ana yabancı dil İngilizce olmakla birlikte ikinci yabancı dil olarak İtalyanca öğretilmektedir.

Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesiöğrencileri pek çok sanat dalını tanıma imkanına sahiptirler. Tüm lise öğrencileri Pera Güzel Sanatlar Kurs Merkezi'ndeki sanat eğitimlerinden ve sanat aktivitelerinden ücretsiz yaralanabilmektedir. Böylece okuldaki ana sanat bölümünün yanı sıra farklı sanat dallarıyla da tanışan öğrenciler kendilerini her yönden geliştirebilme imkanına sahip olurlar.

Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi’nin hedefi; kendine güvenen donanımlı kendisini ve ülkemizi uluslararası sanat platformlarında en iyi şekilde temsil edecek genç sanatçılar yetiştirmektir.

Alıntı