George Mason University (Mason) dünya çapında birinci sınıf bir kuruluş olarak bilinmektedir. Dünyanın en heyecan verici yerlerinden biri olan Washington DC metropolitan bölgesinin merkezinde bulunan Mason güvenli ve güzel kampüsünde öğrencilerine zengin bir kampüs yaşamının yanı sıra geniş kültürel çeşitlilik ortamının bütün avantajlarını da sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler Mason'ın onları öğrenim ve kariyer hedeflerine ulaştıracak olağanüstü eğitim ve ideal lokasyonun mükemmel bir kombinasyonu olduğunu düşünmektedir.

Mason Hakkında
1972'de kurulan George Mason University ABD'nin başkenti Washington DC'ye sadece 225 km mesafede olan Fairfax Virginia'da bulunan bir devlet kurumudur.
100'den fazla lisans ve lisansüstü diploma programında kayıtlı 30.000'i aşkın öğrenci bulunmaktadır.
Mason öğrencileri 50 ABD eyaletinden ve 125'u aşkın ülkeden gelmektedir.
Sporcu öğrenciler NCAA I. Ligi'nde erkekler ve bayanlar kategorisinde 22 farklı dalda müsabakalara katılmaktadır.
Öğrenciler 200'den fazla kulüp ve organizasyona katılabilir.
Uygun belgeleri zamanında gönderen birinci sınıf öğrencilerine kampüsteki modern yurt odalarımızda konaklama olanağı sunulmaktadır.
Üniversitenin kültür merkezi olan Sanat Merkezi düzenlediği müzik opera dans ve tiyatro etkinlikleriyle dünyaca ünlü sanatçıları kampüste öğrencilerle buluşturmaktadır. Etkinliklerin birçoğu öğrencilere ücretsizdir!
Basında Mason
U.S. News and World Report George Mason University'yi 2009 yılı için "Takip Edilecek 1 Numaralı Üniversite" olarak değerlendirilmiştir.
Mason Shanghai Jiao Tong University tarafından yapılan değerlendirmede Kuzey & Latin Amerika'daki En İyi 100 üniversite arasına girmiştir.
The Princeton Review Mason'ı ABD'de kültürel çeşitliliği en fazla olan üniversite olarak değerlendirmektedir.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi saygın Association to Advance Collegiate Schools of Business (İleri Düzey İşletme Yüksekokulları Birliği) tarafından hem işletme hem de muhasebe dalında akredite edilecek 166 fakülteden biridir.
Mason geleneksel mühendislik bilimleri yerine bilgi teknolojisi odaklı mühendislik fakültesi açan ilk üniversite olmanın yanı sıra Kültürel Çalışmalar ve Uyuşmazlık Çözümü alanında doktora programları sunan ilk üniversitedir.
U.S. News and World Report'a göre Mason Hukuk Fakültesi tarihte ülkenin en iyi hukuk fakültelerinin yer aldığı seçkin gruba giren en genç okuldur.

Akademik Kadro ve Birimler
Mason aşağıdaki Akademik Birimlerde 100'den fazla eğitim alanında lisans mastır ve doktora programları sunmaktadır: Volgenau Bilgi Teknolojileri ve Mühendislik Fakültesi Fen Fakültesi Kamu İdaresi Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü Enstitüsü Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sağlık ve Kamu Hizmetleri Eğitim ve İnsan Gelişimi Fakültesi Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Hukuk Fakültesi.
En popüler lisans dalları arasında şunlar sayılabilir: İşletme Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler Biyolojik Bilimler Sanat ve Psikoloji.
Mason'ın her alanda tanınmış profesörlerden oluşan seçkin eğitim kadrosunda Nobel ve Pulitzer ödüllü ve Fulbright MacArthur Ulusal Bilim Vakfı (NSF) Ulusal Sanat Vakfı (NEA) ve Ulusal Beşeri Bilimler Vakfı (NEH) gibi kurumlardan hibe ve ödül alan sayısız öğretim görevlisi vardır.

Kariyer Fırsatları
Mason Washington DC'ye dakikalarla ölçülebilecek kadar kısa mesafededir ve ABD'nin Doğu Kıyısı'ındaki bilgi teknolojisi merkezine de oldukça yakındır. Kampüsün çok yakınında bulunan birçok Fortune 500 şirketi devlet kurumu ve uluslararası kuruluş öğrencilere benzersiz staj ve iş fırsatları sunmaktadır.

İngilizce Dil Enstitüsü (ELI - English Language Institute)
İngilizce Dil Enstitüsü ileri başlangıçtan üst seviyeye kadar beş seviyede kaliteli eğitim sunmaktadır. Kabul Bürosu akademik açıdan yeterli olan başvuru sahiplerinin başarıya ulaşmaları için ihtiyaç duydukları İngilizce dil eğitimini almaları amacıyla ELI ile yakından çalışmaktadır.

Kayıt İçin Gerekli Şartlar
Size uygun kabul başvuru formunu doldurun (Aşağıdaki "Hemen Başvur" butonuna tıklayın.)
Gereken başvuru ücretini yatırın.
Yeterli SAT veya ACT puanlarını gönderin (Birinci sınıf öğrencileri ve kredisi 30'dan az olan transfer öğrencileri için gereklidir.).
İngilizce ana diliniz değilse yeterli resmi TOEFL veya IELTS puanı belgesini gönderin.
Orijinal veya onaylı lise transkriptlerini ve lise bitirme sınavı ya da üniversite giriş sınavı sonuçlarını gönderin.
Eğitim gördüğünüz lise sonrası eğitim kurumlarına ait resmi transkriptleri gönderin.
F-1 öğrenci vizesine başvuran öğrenciler mali destek beyanı ve mali durum belgeleri göndermelidir.
Lisansüstü programlara başvuran öğrencilerden bazı programlar için ek belgeler (tavsiye mektubu evrak vs.) veya testler (GRE GMAT) istenebilir. Lütfen başvuruda bulunduğunuz akademik bölüme danışın.