Dil eğitimi programlarına katılım için hiçbir yaş ya da eğitim kısıtlaması yoktur. Her yaştan ve her eğitim seviyesinden katılım sağlanabilir. Dil eğitimi özel dil okullarında alınabileceği gibi üniversitelerin sunduğu dil programları ile de alınabilir.

Özel dil okullarına hemen hemen her hafta başlama şansı varken üniversitelerin bünyelerindeki dil programları genelde akademik dönem başlangıçlarında öğrenci kabul ederler.

Westedu Amerika İngiltere Kanada Avustralya Yeni Zelanda İrlanda İskoçya Malta ve Güney Afrika’da İngilizce eğitim Kanada İsviçre ve Fransa’da Fransızca Almanya’da Almanca İtalya’da İtalyanca İspanya Ekvador ve Kosta Rika’da İspanyolca Çin’de Çince Brezilya’da Portekizce Fas’ta Arapça Rusya’da Rusça ve Japonya’da Japonca dil eğitimi olanakları sunmaktadır.

Dil eğitimi en az bir haftadan başlar ve katılımcının ihtiyacı doğrultusunda istediği kadar uzatılabilir. Katılımcılar okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınırlar. Bu sınav yazılı ve sözlü olarak iki bölümde yapılır. Sınav sonucuna bağlı olarak katılımcı kendi seviyesinde bir sınıfa alınır.


Yurtdışında Dil Eğitiminin Avantajları

Eğitim : Yabancı öğretmenlerden en doğru şekilde lisan öğrenmek.
Telaffuz : Konuşma ve söyleniş farklılıklarını ileride yaşamamak.
Pratik : Derslerden arda kalan zamanda günlük yaşamda pratik yapabilmek.
Program : Farklı birçok programdan kendinize en uygun programı seçebilme şansı.
Seviye : Kendi seviyenize en uygun sınıfta eğitim alabilme imkanı.
Zaman : Yurtiçinde alacağınız lisan eğitimine oranla daha az vakit ayırmak yeterli olacaktır.