6.sınıf için hikaye tamamlama

6.sınıf için hikaye tamamlama örneğii
6. Sınıf Hikaye Tamamlama Örnekleri 6.sınıf için hikaye tamamlama

ADI – SOYADI :
SINIFI : NO :

ÖYKÜ METNİ TAMAMLAMA

MEZİYET HANIM

Mutsuz görünüşünün arkasına saklamıştı bilgiçliğini. İsteyerek yapılmış önceden tasarlanmış bir davranış değildi b.......... böyle olmadığı bir söyleşiye girdiği zaman daha çok ortaya çıkardı hiç vakit geçirmez gençlik günlerinin Meziyet H.......... oluverirdi. Özellikle geçmişten s.......... açıldığında kimsenin konuşmasına fırsat v.......... hep kendisi anlatmak isterdi. “ Beybabam” d.......... başlardı “Ramazanda bademli güllaç t.......... olmadan sofraya oturmazdı. Bir d.......... taskebabını çok s..........Taskebabı en i.......... nasıl p.......... bakın s.......... anlatayım der iyice ayrıntılarına girişirdi. B.......... kezinde karşılaştığı bir turist hanıma t.......... tarifini verirken ö.......... tencere kapağının üstüne k.......... taştan b.......... “Bahçeden büyükçe düzgün bir t.......... bulacaksın o.......... çeşmede güzelce y.......... ve bir daha yıkayacaksın diye konuşmaya g.......... karşısındaki şaşkın ş.......... sormak z.......... kalmış: “Siz t.......... pişiriyorsunuz?” Ve o zamanın sosyetesi arsında birbirine a.......... gülünen bir k.......... olmuştu bu. M.......... Hanıma şimdi s.......... belki de anımsamazdı bile güldürüye espriye p.......... yer yoktu yaşamında.
O g.......... kızının evine gitmeden ö.......... rahmetli k.......... ölümünden bu y.......... dört y.......... yalnızlıktan neler çektiğini düşünüyordu: O sağ o.......... bankaya kasa kiralamaya ikisi b.......... giderlerdi. Kızından y.......... istemesine gerek k.......... Mücevherlerini a.......... eskisi g.......... koruyamamaktan kaygılanır o.......... Meziyet Hanım.
Geçenlerde bir tanıdığı onun y.......... ve güçsüz kaldığını görüp “Takılarını n.......... çocukların arsında paylaştır mıyorsun? Diye s.......... “Hepsini o.......... ver yükten k..........” ha? Kurtulabilmek elinden g.......... geniş bir s..........alacağını biliyordu. Bir kez “Ya ç.......... verdiği yürek ç.......... çekmezdi. Ne y.......... ki yaşamının b.......... parçası olmuştu onlar.

Bulduğunuz kelime sayısı : A =
Bulunacak Toplam Kelime Sayısı : B = 53
Tahmin Düzeyi : C =