Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Denizli Gezi ve Mesirelik Alanlar

  Gezi ve Mesirelik Alanları

  Mesire ve Orman İçi Dinlenme Yerleri
  İlde geniş alanlar kaplayan mesire yerlerinin çoğu ormanlık kesimlerde göl kıyılarında yoğunlaşmıştır. Bunlardan başlıcaları şunlardır:

  İncilipınar (Merkez):
  Merkez ilçede kent merkezinde bulunan İncilipınar büyük çınar ağaçlarıyla birlikte soğuk su kaynaklarının havuzların çocuk parklarının piknik alanlarının ve spor aletlerinin bulunduğubir mesire yeridir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Cankurtaran (Merkez):
  Vali çeşmesi adı ile anılan Cankurtaran Orman İçi Dinlenme Yeri Denizli-Acıpayam yolu üzerinde Denizli’ye 20 km. mesafededir.Honaz dağı milli park sınırları içindedir. Denizden 1400 m. yükseklikte 100 ha.lık bir alanı kaplayan ve soğuk suları ile ünlü bu alanın yıllık kapasitesi 400.000 kişidir. Burada kır kahvesi bungalov seyir tesisi futbol sahası 100 adet masa-bank 4 çeşme ve 3 tuvalet bulunmaktadır. Ulaşım asfalt bir yolla sağlanmaktadır. Ziyaret kapasitesi günlük 500 kişidir.

  Hisar Değirmenleri (Merkez):
  Merkez ilçeye 8 km. mesafedeki mesire yerinde kır kahveleri ve kuyu kebabı yapan lokantalar vardır. Eskihisar köyündedir.

  Kadılar (Merkez):
  Merkez ilçeye bağlı olan Kadılar Köyü doğal güzellikleri ve bol su kaynakları ile önemli bir dinlenme yeri olup bir de gazinosu vardır.

  Değirmenönü (Merkez):
  Merkez ilçeye bağlı Yeşilköy’de yer alan Değirmenönü merkeze 5 km. uzaklıktadır. Soğuk suları çam ağaçları ve tandır kebabı ile ünlüdür.

  Çamlık (Merkez):
  Denizli il merkezine 3 km. mesafede günübirlik gezilmeye uygun bir biçimde düzenlenmiş olan Çamlık Orman İçi Dinlenme Yeri’nin denizden yüksekliği 400 m. olup 30 hektarlık bir kızılçam ormanı içindedir. Alanın 60 ha.ya çıkarılması çalışmaları sürmektedir. 1977 yılında düzenlenen alanda 150 kişilik kır gazinosu büfe 300 araç kapasiteli otopark 3 çocuk oyun alanı 16 çeşme 4 wc yağmur barınağı ankesörlü telefon ve 3 km. uzunluğunda koşu parkuru bulunmaktadır. Gezilmeye en uygun zaman Mayıs-Eylül dönemidir. Yıllık kapasitesi 200 bin kişi günlük kapasitesi 2 bin kişidir. Dinlenme yerinin batı kesiminde yaklaşık 2 ha’lık bir alanda Arboretum çalışmaları başlatılmıştır. Sahanın bitki örtüsü kızılçam yalancı akasya piramidal ve dallı servi akçaağaç gibi türlerdir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Pamukkale Üniversitesi Kampüsü’ ne bitişik olan Çamlık Orman İçi Dinlenme Yeri’ ne en önemli özelliklerinden birisi de gece pikniği olanağıdır. Alanın emniyet altında ve çok iyi aydınlatılmış olması nedeni ile geceleri de piknik yapılmaktadır. Girişin ücretli olduğu piknik yerinin Çamlık ve Kınıklı olmak üzere iki giriş kapısı vardır. Ulaşım için minibüs ve belediye otobüslerinden yararlanılmaktadır.Ayrıca halk çamlık- eski Tavas yolunu yürüyüş parkuru olarak kullanmaktadır.
  Park içinde Milli Park Yönetim Binası 50 kişilik orman yangın söndürme grubu ve orman ana tamirhane müdürlüğü bulunmaktadır.

  Karcı Deresi (Merkez):

  Başkarcı Beldesi sınırları içinde 1978 yılında tesis edilmiş olan 10 ha genişliğindeki orman içi dinlenme yeri Karcı Dağı’ndan kaynaklanan İsrail Deresi boyunca uzanmaktadır. Kar suları ile beslenen akarsu yazın kurumamaktadır ve suyu içilebilir niteliktedir. Dinlenme yerinde hakim ağaç türü kızılçam karaçam ve dere içlerinde çınardır. Girişin ücretsiz olduğu piknik yerinin yolu Barutçular Köyü içinde oldukça bozuk ve dardır.

  Denizli

  Bağbaşı Kent Ormanı:

  Denizli Kent Ormanı 1984 yılında 129 hektar alanda kızılçam fıstık çamı sedir mavi ve kara servi ile ağaçlandırılmış saha ile doğal ormandan oluşmaktadır. Toplam alan 625 hektardır. Kent ormanının rakımı 500 m den başla***** 1400 m ye kadar çıkmaktadır.
  Bu alanda çok yoğun yol ağı vardır. 2 km uzunluğunda 2 adet yürüyüş patikası yapılmıştır.
  Kent ormanı içinde tarihi manastır çeşmesi vardır. Çınarları Denizli halkı tarafından bilinen göz taşı mevkii bu alan içinde bulunmaktadır.
  Doğal orman ile suni orman iç içe olup yerleşim yeri ile arasında sadece yangın emniyet yolu bulunmaktadır. Şehir merkezine mesafesi 2 km’ dir.
  Yaban hayatı olarak keklik tavşan tilki çakal üveyik ötücü kuşlar tahtalı güvercin gökçe güvercin ağaçkakan saksağan kumru karga ve kuzgun vardır. Geyik üretme sahasında doğaya bırakılan geyikler de zaman zaman bu alanda gezinmektedir.
  Asli ağaç türlerinden çınar ve doğal ceviz ağaçları da mevcuttur. Sandal ahlat akçakesme yabani zeytin sistus ladin ve kekik türlerinin yanında kuzey batı olmasından dolayı çok çeşitli bitki örtüsü mevcuttur. Evkara

  Çamlığı (Acıpayam):

  İlçe merkezine 1.5 km. mesafede bulunan ve 5 ha’lık alanı kaplayan evkara çamlığı orman içi dinlenme yerinde 80 kişilik kır lokantası büfe masa-bank ocak çocuk oyun alanı otopark wc çeşme gazino küçük bir yüzme havuzu gibi tesisler mevcut ve yolu asfalttır. Üç katlı olan kır gazinosunun son katındaki üç oda misafirhane olarak kullanılmaktadır. Piknik yerine giriş ücretsizdir.

  Alacahöyük (Acıpayam):

  İlçe merkezine 5 km. uzaklıkta olup batı kesimindedir. Çam ormanları meyve ağaçları soğuk suları temiz havası yeşil manzarası ile önemli bir dinlenme yeridir ve yolu stabilizedir.

  Alacain (Acıpayam):

  Acıpayam’ın batısında ilçe merkezine 5 km. uzaklıktaki Alacain soğuk suları çam ağaçları ve temiz havasıyla ünlüdür.

  Kestane Deresi (Buldan):

  İlçeye 1.5 km. uzaklıktadır. Yolu asfalt olan mesire yerinde belediyece yaptırılmış bir lokanta ve bir de çayevi bulunmaktadır. Sayısı 200’ e yaklaşan soğuk su çeşmeleri ve kaynakları ile birlikte çam ağaçlarıyla da ünlüdür.

  Turfanyüzü (Buldan):
  Kestane Deresi yönünde çam ağaçlarıyla kaplı kamp kurmaya elverişli bir mesire yeridir.

  Süleymanlı (Buldan):
  Kestane Deresi’ne 8 km Buldan’a 12 km Denizli’ye 58 km. uzaklıktaki Süleymanlı yaylasındadır. Tamamen sazlarla kaplı ve 45 ha genişliğindeki 1150 m. rakımlı aynı adlı gölün etrafını çeviren 53 ha’lık karaçam ormanı içindedir. Yaban ördekleri bakımından avcılık yapmaya uygundur. Göçmen kuşların uğrak yeri olan gölde beyaz ve kara leylek türleri görülmektedir. Tesiste 2 çeşme ve 10 piknik ocağı bulunmakta olup hafta sonları 500 kişiye yakın ziyaretçi gelmektedir. Her yıl Haziran ayının ilk haftasında yapılmakta olan kır ve kar şenliklerine her yıl 3-4 bin kişi katılmaktadır. Gölden fidanlıklar ve seralar için torf alınmakta sazlardan da hasır yapımında yararlanılmaktadır. Tesiste su isale hattı wc spor sahası ve piknik üniteleri projelendirilmiş olup ileride bungolov tipi konaklamaya açılması planlanmaktadır. Kamp kurmak için oldukça elverişli olan yörede köy tüzel kişiliğine ait 6 oda 18 yatak kapasiteli bir otel ve lokanta bulunmaktadır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Eşen Göleti (Beyağaç):

  Beyağaç ilçe merkezinde 8 km. uzaklıkta bulunan baraj göleti ve çevresi 1995 yılında orman içi dinlenme yeri statüsüne alınmıştır. Toplam alanı 231.50 ha’dır. 850 m. yükseklikte yer alan göletin su yüzeyi 75 ha olup sportif olta balıkçılığı yapılmaktadır. Gölette aynalı sazan üretilmiştir. Su sporları potansiyeli yüksektir. Çevresi kızılçam ormanları ile kaplıdır. Alanda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Giriş ücretsiz ziyaretçi kapasitesi günlük 500 kişidir.
  Kartal Gölü (Beyağaç):
  1903 m. yükseklikte bir çöküntü gölü olan Kartal Gölü’nün çevresi karaçam ormanlarıyla kaplıdır. Tabiatı koruma alanı ve yaban keçisi av koruma alanı olarak koruma altına alınmıştır. Ağustos ayında yöre halkı ve Muğla ili ilçelerinden gelenler tarafından göl kenarında şenlikler düzenlenmektedir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Çambaşı (Bozkurt):
  Çardak ilçesine 25 km. uzaklıktaki Çambaşı Köyü ilçeye stabilize bir yolla bağlıdır. Çam ormanları ile çevrili Karagöl’ ün de bulunduğu yöre kamp yapmaya elverişlidir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Beylerli (Çardak):
  Beylerli kasabasının doğu yönünden ilçeye uzaklığı 19 km. olup göl çevresi avlanmaya ve kamp yapmaya elverişli yolun 5 km. si stabilizedir.
  Gümüşsu (Çivril):
  Çivril’in doğu kesiminde Çivril-Dinar yolu üzerinde ilçeye 30 km. uzaklıktaki kasabaya buradaki suyun iyi niteliği nedeniyle Gümüşsu adı verilmiştir. Gümüşsu kasabasının 10 km. uzağında bulunan Düzbel Köyü’nde 2. Haçlı Seferinin savaş alanı Miryakefalon adındaki tarihi alan vardır. Gümüşsu’da yaklaşık 30 m. yükseklikten süt yapan bir şelale bulunmaktadır. Bu tatlı suyun bir kısmı Gümüşsu belediyesince şişelenerek satılmaktadır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Işıklı (Çivril):
  Çivril ilçesinin 10 km. doğusunda Çivril-Dinar yolu üzerindedir. Büyük Menderes akarsuyunun ikinci büyük kaynağı olan Akgöz Deresinin çıktığı yörede dereden yakalanan balık ve ıstakoz hemen kaynak başındaki lokantada pişirilmektedir. Göl kenarında kafe ve lokanta türü tesisler bulunmaktadır. Ana kaynaklardan biri üzerinde Işıklı Belediyesi’ne ait kaliteli bir tesis vardır. Dinar yolu üzerinde Beydilli Köyü’nde göl kıyısında kır kahvesi Gümüşsu’da ise alabalık göl ürünleri bulunan tesisler hizmet vermektedir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Gürpınar (Çivril):
  Çivril ilçesinin kuzeyinde Çivril-Uşak asfaltı üzerinde ve ilçeye 15 km. uzaklıktaki Gürpınar Köyü’nde doğal havuz durumunda olan bir pınar vardır. Suyu oldukça soğuk olan bu pınarın başında bir gazino bulunmaktadır.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kişi başına düşen yeşil alan miktarı olarak avrupa birincisi olduk. Her bir tarafımız park oldu evelallah.
  Gözleri Kahve Kokan Yarim;
  Seni Seviyorum...


  Buğu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş