İKİZ BEDENLER
Orjinal Adı: Body Double
Çevirmen: Bahar ÇELİK
Martı Yayıncılık
2011 1. Baskı
448 Sayfa
MRW:
Pinuccia’nın ev sahipliği yaptığı Yazar Ayları'nda Haziran ayı Tess Geritsen ayı olarak seçildi. Daha önceden okumuş olduğum “İkiz Bedenler”i bir türlü bloga yazma fırsatım olmamıştı. Pinuccia sayesinde hazır yeri gelmişken bu ay kitabın postunu hazırlayayım dedim. Yine bu sayede uzun bir ara verdiğim Tess kitaplarına “Mefisto Kulübü” ile geri dönmüş bulunuyorum.

Rizzoli&Isles serisi Günahkar’dan sonra İkiz Bedenler ile devam ediyor. Bu kez başrolde Dr. Isles var (Maura). Hikaye Maura’nın yurt dışından dönmesi ve kendi evinin önünde işlenen bir cinayet sahnesiyle başlıyor. Maura’nın kendisi dahil tüm polis ekibini şoke eden bu cinayet Maura’yı kendi hayatıyla ilgili birçok sorunun cevabını bulmaya itecektir. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim; cinayete kurban giden Anna Jessop’a yapılan otopsi kitapta öyle ince ayrıntısına kadar anlatılmış ki midem bulandı ve bir kez daha istesem de doktor olamayacağımı anladım

Kitapta Rizzoli daha geri planda ve hamile ama heyecan yine de hız kesmiyor. Jane’in bebeğiyle konuşmaları da oldukça eğlenceli. Şöyle ki;

“Yerleş artık ufaklık beni duyuyor musun? Bütün gün bana boks çuvalı muamelesi yaptığın yetmiyor geceleri de mi seninle uğraşacağım. Kaba kuvvetle dışarı çıkamazsın. Bu kungfu sevdasından vazgeç artık tamam mı?”

- İkiz Bedenler için hazırladığımız Okur Testi -

Kitabın Tanıtımından:
Dr. Maura Isles deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmak üzeredir. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkartacak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız.

Sizi her zaman soluksuz bırakmayı başaran Gerritsenden muhteşem bir roman
The Philadelphia Inquirer

Tess Gerritsenin ne kadar iyi korkutabileceğini göreceksiniz. Eliniden bırakamayacak sinirlerinizi kontrol edemeyeceksiniz.
HARLAN COBEN

Hikaye ağlarını örüyor akıl almaz bir kurgu.
Entertainment Weekly