Arkadaşlar bu ara okuduğum gerek konusuyla gerek sürükleyiciliğiyle olsun gerçekten çok güzel bir kitap.Buyrun e book'unu veriyorum.Konusunu aşağıdadır:Yıl 2020.
Dünyaya bir şeyler oluyor…Dünyanın hâkimi olan Amerika kendi başının çaresine bakmaktan aciz…Bütün dünyayı idare etmek üzere politikalar geliştiren İsrail en büyük müttefiki Amerika'yı saf dışı bırakmak için planlar yapıyor ve bu planlarını başarıyla uyguluyor.

Üretilen büyük bir yapay depremin ardından Amerika yerle bir oluyor ve bu ülkenin ekonomisini elinde tutan Yahudi tüccarlar Avrupa'ya yöneliyor.Bu da yetmiyormuş gibi Türkler Ayasofya'yı yeniden ibadete açıyor.Bir Türk Paşası Hristiyan ve Yahudi dünyasının peşinden koştuğu Ahit Sandığı'nı ve Hazreti Musa'nın Asası'nı ele geçiriyor .

Dünyanın hâkimi olmak üzere yola çıkan İsrail bir bir kendi kazdığı kuyulara düşüyor ve İslâm ülkeleri tarafından büyük bir iltifata mazhar olan Paşa giderek MEHDİX Paşa'ya dönüşüyor.

Üçüncü Dünya Savaşı başlıyor…

Özel ve "seçilmiş" biri olarak kendine yöneltilen bütün tehlikelerden sıyrılan MEHDİX Paşa tıpkı dünyanın beklediği kurtarıcı gibi donanarak ve donatılarak üzerine düşeni gereği gibi yerine getiriyor.

"MEHDİX" yazarın geleceğe dair gördüğü rüyanın bir yansıması. Kitapta yer alan bilgiler tamamen bir kurmaca. Geleceğin dünyasında olabilirlikler üzerinde duran yazar yaklaşık yarım asırdır yaşanan dünya siyasetini aynanın arkasından bakarak tersinden okumaya çalışıyor.

Kitap günümüz dünyasının süper güçleri olan ülkelerin de bir süre sonra bu etkinliklerini yitirebileceğini şu anda gelişmekte olan veya henüz bu sürece girmemiş olan ülkelerin zamanla kendi politikalarını üreterek dünya siyasetinde egemen hale gelebileceklerini ve bunu nasıl yapabileceklerinin ipuçlarını sunmaya çalışıyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Alıntıdır.