Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Halep vuruldu yeni göç dalgası başladı!


  Şubat 4 2016

  Davutoğlu: Halep bombalandı 70 bin kişi Türkiye'ye geliyor.
  Esad askerleri Rus uçaklarının yardımıyla Halep’i bombalamaya başladı. Bombalama sonrası 70 bin kişi Türkiye’ye doğru yürüyüşe geçti. Göç dalgasının büyümesinden endişe ediliyor.  FOTOHA/Arşiv – Başbakan Davutoğlu “70 bin kişi yollara düştü” dedi.
  Konuyla ilgili İngiltere’deki Suriye Yardım Konferansı toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu “Halep bombalandı 70 bin kişi Türkiye’ye geliyor” dedi. Suriye’deki gelişmelerle ilgili Londra’da düzenlenen toplantıda “Suriye’ye komşu ülke lideri” sıfatıyla katılımcılara hitap eden Başbakan Davutoğlu ayrıca “En büyük insani trajedi ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

  “BÜTÇEMİZDEN DAHA BÜYÜK KALBİMİZ VAR”

  Davutoğlu yaptığı konuşmada konferansta ne karar alınırsa alınsın Türkiye’nin Suriyeli mültecilere insani yardımın devam edeceğini ve savaştan kaçarak Türkiye sınırına gelen hiçbir mülteciyi geri çevirmeyeceklerini kaydetti. Konferansın zamanlamasından dolayı konferansın ev sahiplerine teşekkür eden Davutoğlu şöyle konuştu: “Bugün başarısız olursak sadece Suriye için değil insanlık için de başarısız oluruz. Dün Ankara’da bir hastaneyi ziyaret ettim. Hava saldırılarında 3 çocuk vücutları yüzleri yanmış.

  Aynı odada terör saldırısında yaralanan bir Türk çocuk vardı. Bunlar aynı nesilin çocukları. Baba ve dede olarak çok kötü hissettim. Bu çocuklar için ne yapacağız. Türkiye 2.5 milyon Suriyeli mülteciyi misafir ediyor. Türkiye’de Suriyeli olmayan hiçbir kent yok. Kamplarda yaşayan mültecilere şimdiye kadar 10 milyar dolar harcadık. Türk ulusuyla gurur duyuyorum. Bugüne kadar Suriyelilere karşı hiçbir karşıt gösteri olmadı. Bakanlar Kurulu’nda Suriyelilerin Türkiye’de çalışmalarına izin verdik. Onlar bizim vatandaşımız değil ancak arkadaşımız kardeşimiz. Bugünkü konferansın sonucu ne olursa olsun Türkiye yardıma devam edecektir. Bu politikaya devam edeceğiz.

  Hiçbir Suriyeli yardımsız kalmayacak. İki prensip var. Birincisi Suriye’de insani yardıma devam etmek. Suriye’dekiler hiçbir şeye sahip değil. En azından Türkiye’deki mültecilerin kalacak yerleri var. Cenevre konferansı başarısız oldu. Çünkü hala hava saldrıları devam ediyor. Birbirimize dürüst olmak zorundayız. IŞİD ve Esed olmak üzere iki düşmanımız var. Savaş suçlarına karşı omuz omuza olmalıyız. Ben burdan kalbinize sesleniyorum. 10 bin mülteci Kilis’te. Nasıl bunları Suriye’ye geri götüreceksiniz? Çağrı yapıyorum. Onları kabul etmeye devam edeceğiz. Çünkü bütçemizden daha büyük kalbimiz var. Bu savaş suçu ne zaman sona erecek. Zamanında konferans için teşekkür ediyorum. Her neye karar verirseniz verin Türkiye kabul edecek.”  FOTO:Cihan – Esad askerleri Rus uçaklarının bombardıman desteğiyle Halep’i almak için büyük bir operasyon başlattı.

  HALEP KUŞATMA ALTINDA!

  Büyük bölümü ÖSO denetiminde olan Suriye’nin Halep kenti kırsalında Rus uçaklarının desteğiyle ilerleyen Suriye rejim güçleri dün kritik Nubbul ve Zehra köyleri etrafındaki kuşatmayı kırmıştı. Rejim güçlerinin muhaliflerin elinde bulunan Marastul Han bölgesini ele geçirmek üzere olduğu bildiriliyor. Burası da düşerse Halep’in kent merkezi Halep kuzey kırsalından kopmuş olacak. Bu bölgeden Türkiye’ye doğru yeni bir göç dalgası anlamına geliyor. Esad askerleri zaferlerini ilan ederse Türkiye’nin “güvenli bölge” projesi de başlamadan bitecek.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hıh gelin gelin bi siz eksiktiniz. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş