Haberin Tarihi:
03 Şubat 2016 00:46

Neymar kandırıldı mı?

Barcelona'nın Brezilyalı futbolcusu Neymar'ın babası ve menajeri olan Neymar Da Silva'nın Madrid'deki Ulusal Mahkeme hakimine verdiği ifadede oğlunu korumaya çalıştığı belirtildi.

Barcelona'nın Brezilyalı futbolcusu Neymar'ın babası ve menajeri olan Neymar Da Silva'nın Madrid'deki Ulusal Mahkeme hakimine verdiği ifadede oğlunu korumaya çalıştığı belirtildi.

İspanyol resmi haber ajansı EFE'nin mahkeme kaynaklarına dayanarak verdiği haberde Neymar Da Silva'nın hakime verdiği ifadede futbolcu olan oğlunun Santos'tan Barcelona'ya transferinin gerçekleşmesinde hiçbir katkısının olmadığını söylediği belirtildi. 2013 yılından bu yana Barcelona'da forma giyen Neymar'ın suçsuz olduğunu savunan Neymar Da Silva'nın oğlunun soruşturmanın dışında tutulmasını talep ettiği kaydedildi.
Bu arada Santos Kulübü adına İspanyol hakim Jose de la Mata'ya ifade veren Fatima Cristian Bonassa'nın ise Neymar'ın Barcelona'ya transferinde ödenen paranın farklı olduğunun ortaya çıkmasından dolayı Santos Kulübü olarak kendilerini kandırılmış hissettiklerini ifade ettiği bildirildi.

Bonassa'nın Santos Kulübü olarak transferden kendilerine 171 milyon avro ödendiğini ancak Barcelona Kulübünün daha sonra transfer için 57 milyon avro ödendiğine dair açıklama yaptığını mahkemede hatırlattığı ve "Neymar bu transferin tamamen farkındaydı çünkü yaşıt birisi ve neye imza attığını iyi biliyor" şeklinde ifade verdiği öne sürüldü.

Öte yandan Barcelona takımının teknik direktörü Luis Enrique yarın Valencia'ya karşı oynayacakları Kral Kupası yarı final ilk maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında Neymar olayıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine "Bu konu Neymar'ı milyonda bir yani yüzde 0000001 etkiliyor" dedi.

İspanya'daki Ulusal Mahkeme'de yürütülen soruşturma Brezilyalı futbolcunun Santos'ta forma giydiği dönemde transfer hakkının yüzde 40'ına sahip olan DIS adlı şirketin yaptığı suç duyurusunun 2015 haziran ayında kabul edilmesi sonrasında başlatılmıştı.

Barcelona Kulübünün Neymar'ın transferi için toplamda 833 milyon avro ödediğinin ortaya çıkması üzerine kendisine sadece 171 milyon avro üzerinden ödeme yapıldığını belirten DIS Neymar'ın bu transferi kabul ederek Katalan kulübünden 40 milyon avro aldığını diğer kulüplerden gelen tekliflerden ve transferle ilgili gelişmelerden kendisine hiçbir bildirimde bulunmadığını iddia ediyor.

Ulusal Mahkeme'de yürütülen soruşturmada Neymar ile futbolcunun babası ve menajeri olan Neymar Da Silva Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu eski başkanı Sandro Rosell ve Santos Kulübünün şimdiki başkanı Odilio Rogrigues ve eski başkanı Luis Alvaro de Oliveira sanık olarak gösteriliyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] A.A.