Haberin Tarihi: 02 Şubat 2016 19:34

Neymar ifade verdi

Brezilyalı yıldız Neymar Barcelona'ya transferinde vergi usülsüzlüğü yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturmada ifade verdi.

Katalan kulübü Barcelona'nın Brezilyalı yıldız Neymar'ı transfer ederken vergi usülsüzlüğü yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturma devam ediyor.

Bugün Madrid'deki Ulusal Mahkeme'ye gelen Sambacı soruşturma kapsamında ifade verdi.

Ne yaşanmıştı?
Neymar'ın Santos'ta forma giydiği dönemde futbolcunun transfer hakkının yüzde 40'ına sahip olan DIS adlı şirketin yaptığı suç duyurusu sonrasında İspanya'daki Ulusal Mahkeme soruşturma başlatma kararı almıştı. DIS şirketi Barcelona'nın Neymar için toplamda 833 milyon avro ödediğinin ortaya çıkması üzerine kendisine sadece 171 milyon avro üzerinden ödeme yapıldığını belirtip Neymar'ın Barcelona'ya transfer olmayı kabul ederek Katalan kulübünden 40 milyon avro aldığını diğer kulüplerden gelen tekliflerden ve transferle ilgili gelişmelerden kendisine hiçbir bildirimde bulunmadığını iddia ediyor. Mahkeme bu yüzden Real Madrid Chelsea Bayern Münih ve Manchester City kulüplerinden 2009-2013 yılları arasında Santos Kulübüne Neymar'a veya babasına yaptıkları transfer teklifleriyle ilgili bilgi de istedi.

Öte yandan Neymar'ın transferiyle ilgili Barcelona Mahkemesinde yürütülen başka bir dava daha bulunuyor.

Maliyenin transfer bedelinin Barcelona'nın ilk belirttiği rakamdan farklı olduğunu ortaya çıkartması üzerine savcılık vergi kaçırma ve sahtekarlıktan Bartomeu için 2 yıl 3 ay hapis ve 38 milyon avro para cezası transferin gerçekleştiği dönemde başkan olan Rosell için ise 7 yıl 6 ay hapis ve 251 milyon avro para cezası talep edip Barcelona Kulübünün de maliyeye 114 milyon avro tazminat ve 222 milyon avro ceza ödemesini istiyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor