Haberin Tarihi: 03 Şubat 2016 14:12

40'a çıkarma vaadinin arkasında

Infantino Dünya Kupası'na katılacak ülke sayısını 40'a çıkarma vaadini savundu.

FIFA Başkan adaylarından Gianni Infantino başkanlık seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 26 Şubat'ta yapılacak seçimlere odaklandığını söyleyen Infantino Dünya Kupası'na katılacak ülke sayısını 40'a çıkarma vaadini savundu.

FIFA Başkanlığı için aday olan Gianni Infantino rakiplerinden Şeyh Salman bin İbrahim el-Halife'nin genel sekreteri olacağı iddialarını yalanladı.

Infantino "Bizim aramızda kesinlikle böyle bir anlaşma yok. Tek bir gerçek var o da benim FIFA Başkanlığı için aday olmam. Şu anda UEFA Genel Sekreteriyim ve FIFA Genel Sekreteri olmam mümkün değil. Galiba durum gayet açık. Ben sadece 26 Şubat'taki seçime odaklandım ve sonrasını düşünmüyorum. Hep birlikte olacakları göreceğiz" dedi.

Şeyh Salman'ın Asya ve Afrika ülkelerini oylarını blok halinde alacağı iddialarına da değinen Infantino şunları ifade etti:

"Bilmiyorum. Afrika ve Asya ülkelerini bana oy vermeleri için ikna ettiğimi düşünüyorum. Buna Güney ve Kuzey Amerika oyları da dahil. Bugünlerde herkes böyle şeyleri konuşur. Ben aksini düşünüyorum. Önemli olan varsayımların hangi temelde yapıldığıdır. Benim varsayımlarım başkanlarla bireysel yaptığım görüşmelere dayanıyor. "

Dünya Kupası'na katılacak ülke sayısı
Deneyimli futbol adamı Dünya Kupası'na katılacak ülke sayısı 40'a çıkarma vaadini de savundu.

Infantino "Biz bu deneyimi Avrupa Şampiyonası için yaşıyoruz. Biliyorsunuz bu turnuvaya katılacak ülke sayısını 16'dan 24'e çıkardık. İnsanlar tarihin en heyecansız eleme aşamasını yaşadığımızı söylediler ama bence en heyecanlı olanını yaşadık. Neden? Çünkü futbol bir sihir bir rüya...

Yeni durum takımların hemen hemen hepsine bunu başarabilecekleri düşüncesini verdi. Ayrıca daha çok maç olması demek daha çok kazanç demek" diye konuştu

Gianni Infantino son olarak Katar ve Rusya'da yapılacak Dünya Kupaları üzerindeki şaibelere bir son vermek istediğini söyledi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor