Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question IŞİD Nedir? Amacı Nedir? Ne Yapmak İstiyor?
  IŞİD…


  İsrail Müslüman coğrafyada yaşayan tek Yahudi devlet olarak bölgede varlığını sürdürebilmek için Siyonist bir plan geliştirmiş ve bu planı Dünya Siyonist Dergisi Kivunim’de yayınlamıştır.

  1982 yılında siyonizmin önde gelen liderlerinden İsrael Shahak ve Oded Yınon tarafından kaleme alınan bu stratejik plan Müslüman coğrafyayı etnik ve dinsel temelde ayrıştırıp parçalamayı ve parçalanan ülkeler içerisinde İsrail’e müttefik devletler kurmayı amaçlamaktadır.

  Siyonist medya Suriye’deki olayları olduğunun çok ötesinde göstererek bir insanlık dramı görüntüsü yansıtmakta ve Suriye’deki hükümetin devrilerek yerine ABD yani İsrail yanlısı bir hükümetin geçmesi için büyük çaba harcamaktadır.

  Bundaki amaç; İran’ın yalnızlaştırılması İsrail’in güvenliğin güçlendirilmesi ve yayılması Türkiye’deki etnik azınlık nüfusunun çoğaltılarak yönetimde söz sahibi olmalarının sağlanmasıdır.

  Siyonist planın Suriye için ortaya koyduğu strateji şudur;
  “…Lübnan’ın beş bölgeye bölünmesi Mısır Suriye ve Irak da dahil olmak üzere tüm Arap dünyası için bir başlangıçtır ve aslında Arap yarımadası şimdiden bu yolda ilerlemektedir.

  Suriye ve daha sonra Irak’ın feshi ve Lübnan’da olduğu gibi etnik ve dini bölgelere ayrılması İsrail’in uzun vadede Doğu cephesindeki bir numaralı hedefidir ve bunun için kısa vadede bu devletlerin askeri gücünün feshi ana hedeftir…”

  Ve bu strateji Suriye’ye demokrasi ve insan hakları getirmek düşüncesinden oldukça uzaktır.

  Plan Suriye’yi parçalamayı hedeflemiştir;
  “…Suriye etnik ve dini yapısına istinaden tıpkı bugün Lübnan’da olduğu gibi birkaç eyalete bölünecek ve kıyıda Şii-Alevi bir eyalet Halep bölgesinde Sünni bir eyalet Şam’da Kuzey komşusuna düşman olan bir diğer Sünni eyalet olacak ve Dürziler de belki bize ait olan Golan’da mutlaka Havran’da Kuzey Ürdün’de başka eyaletler kuracaklardır. Bu gelişmeler uzun vadede barış ve güvenlik için garantör olacaktır ve bu hedef bugün bile erişebileceğimiz bir noktadadır…”

  Yayınlanmasından bu yana geçen otuz yıla rağmen bu siyonist planın Türkiye’de gündeme alınmamış olması oldukça ürkütücüdür.

  Her gün televizyonlarda boy gösteren strateji uzmanlarının ve akademisyenlerin başa Libya Mısır ve Suriye’de yaşanan iç karışıklıkları gerçeğin aksine bir Arap Baharı gibi algılamaya yol açan analizler yapmaları ise daha da ürkütücüdür.

  Çünkü bu plan bölge coğrafyasındaki ülkeleri etnik ve dinsel temelde ayrıştırma çatıştırma ve parçalamayı hedefleyen bir plandır. Türkiye’de her gün “Alevi-Sünni” Kürt-Türk” kavram ve tanımlarının insan aklına yerleştirildiği bu süreçte bu planı görmezden gelmek demek kamuoyunun dikkatlerini başka yöne çekmeye çalışmakla eş anlamlıdır yani gerçeği gizlemek.

  Gerçek bu iken bunu görmezden gelen bir anlayış nedendir diye sorulduğunda verilecek cevap hep aynıdır; aydın ihaneti!

  Peki bu durumda IŞİD nedir?

  IŞİD bu planın hayata geçirilmesi için bu plan sahipleri tarafından yaratılmış suni bir tehdittir.

  IŞİD gerekçe gösterilerek bu plan hayata geçirilmektedir.

  IŞİD bu çerçevede ABD’nin 1991’deki Çekiç Gücüdür nasıl ki Çekiç Güç sayesinde Irak iç savaşa sürüklenmiş ise şimdi IŞİD sayesinde Suriye’de iç savaş ortamı yaratılmıştır.

  IŞİD ile Çekiç Güç arasındaki tek fark şudur; Irak’taki iç savaşta 6.000 Amerikan askeri ölmüş ama IŞİD sayesinde ABD askeri yerine bölgedeki Müslümanlar hayatını kaybetmiştir.

  Öte yanda…
  Suriye’nin doğusundaki insanlar Türkiye’ye süpürülmüş ve Suriye boşaltılmıştır. Bu da bize savaş sonrası Suriye’ye yeni ev sahiplerinin geleceğini işaret etmektedir ki bunların da kim olacağı artık bellidir.

  Yine öte yanda…
  Türkiye’ye gelen sığınmacıların 1915 ve 1924 isyanlarından sonra kaçan ve tehcir edilen kişilerin devamları olabileceği artık düşünülmelidir ve bunlar bir daha geri dönmeyecektir.

  Türkiye Suriye’deki olayları yakından izlemektedir.

  Suriye üzerindeki bu siyonist plan her cephesi ile açık ve net iken Türkiye’nin bu plana göz yumması düşünülemez.

  Aksi halde Türkiye bugün Suriye üzerinde oynanan oyunlardan nasibini almakta gecikmeyecektir ve bunun bedeli diğer Müslüman ülkelere göre çok ağır olacaktır.

  BİLGETÜRK
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  O tehlikeyi yakından görüyoruz. Türkiye'ye elini kolunu sallaya sallaya giren teröristler kendini patlatan canlı bombalar ve ölen bir sürü insanımız.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş