Bruce Lee Efsanesi

Uzak Doğu dövüş sanatının ustası Bruce Lee'nin hayatı beyazperdeye aktarılacak.

Genç yaşta hayata veda eden dövüş sanatının usta ismi Bruce Lee'nin hayatı üç filmlik seri ile beyazperdeye getirilecek. Lee'nin ailesinin de katkısıyla hazırlanan serinin ilk filmi efsanenin 70. yaşgünü olan 27 Kasım 2010 tarihinde izleyiciyle buluşacak.

Sinema sektörü yayın organı Variety'nin haberine göre "Küçük Ejder" olarak bilinen Bruce Lee'nin yaşamı sinemaya getirilmeye hazırlanıyor.

Hong Kong'da yetişen ve dövüş sanatının gelmiş geçmiş en büyük ismi olan Bruce Lee'nin yaşamının anlatıldığı film için ailesi ve yapımcılar el ele verdi. Bundan 36 yıl önce yaşama gözlerini yuman Bruce Lee'nin hayatının anlatılacağı üç filmlik seri için ailesi J.A. Media adlı film şirketiyle çalışıyor.

Yapımcı Zhang Yimou bundan önce defalarca Bruce Lee'nin yaşamını beyazperdeye taşımayı düşündüğünü ifade ederken serinin ilk filminin 7.3 milyon dolara mal olmasının planlandığı belirtildi. Filmin Bruce Lee'nin 70. yaşgünü olan 27 Kasım 2010'da vizyona girmesi hedefleniyor.

Bruce Lee'nin erkek kardeşi Robert ve kız kardeşi Phoebe de hazırlıklar içinde yer alıyor. Robert Lee ağabeyiyle ilgili pek çok kaynağı da incelediklerini belirterek "Onun yaşamıyla ilgili bir çok kitap okuduk ve film izledik. Ancak onlarda da çok sayıda hata var" dedi.