Etiketlenen üyelerin listesi

Konu: Germenler.

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Germenler.


  Germenler.

  Denizci bir kavim olan Germenler İskandinavya'nın güneyinden gelerek Keltleri yerlerinden sürdüler ve M.Ö. III. yy .dan itibaren bugünkü Almanya'ya yerleştiler. Sonra Miladın ilk yüzyılları boyunca Germanya dedikleri topraklarını Urallar'a ve Karadeniz'e kadar genişlettiler.

  Germenler her şeyden önce savaşçıydı: silâh olarak mızrak (kargı) çift yüzlü balta ve uzun kılıç kullanırlardı. Val-Hall veya Walhalla adlı bir cennete ve bu cennette ölülerin tanrılarla birlikte yaşadığına inanırlardı; bu tanrıların en güçlüsü Wotan da denen Odin'di. Germenler Roma İmparatorluğu'yla ilişki kurunca Hıristiyanlığı benimsediler: M.S. IV. yy.da Kutsal Kitap Gotların piskoposu Ulfilas tarafından dillerine tercüme edildi.

  IV. yy .a kadar Ren ve Tuna boylarını ellerinde tutan Germenler 376 yılında Hun istilâlarına karşı koyamadı ve bu Avrupa'da büyük kavimler göçünün başlangıcı oldu.

  Avrupa'yı İstilâ Edenler

  Vizigotlar («Bilge Gotlar») Tuna'yı aştılar Roma'yı yağma ederek 410'da Galya'nın güneyine yerleştiler: Akitanya'da bir krallık kurdular. Sonra İspanya'yı istilâ ederek (476) Arap fethine kadar (711) burada kaldılar. Vandallar da aynı yolu izleyerek Kuzey Afrika'ya ulaştılar.

  Burgondlar Ron vadisinde durdular (Burgonya adı buradan gelir); Alamanlar ve Vizigotlar gibi bunlar da bir gün Franklar tarafından ezilecekti. Ostrogotlar İtalya'da ışıklı sanatı ve ince uygarlığı bakımından ilgi çeken Ravenna Krallığı'nı kurdular. Nihayet Angllar ve Saksonlar da İngiltere'yi istilâ ettiler. Böylece Roma imparatorluğu tamamen fethedildi ve yıkıldı.

  Kelt sanatından ve Gotlar aracılığıyla doğu sanatlarından etkilenen Germen sanatının örnekleri arasında mine işlemeli mücevherler bunlarda yer alan hayvan figürleri güneşi temsil eden gamalı haçlar sayılabilir.

  Büyük Germen Kavimleri

  Alamanlar Burgondlar Franklar Ostrogotlar Vandallar Vizigotlar.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Başta Almanlar ardından Avusturyalılar İsveç Norveç Danimarkalılar Hollandalılar İzlandalılarİngilizler ve Hırvatları içine dahil eden ırk.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş