Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Franklar ve Clovis
  Franklar ve Clovis

  M.S.V. yy.da Galya'yı fetheden Germen kavimleridir. Main Irmağı Kuzey Denizi Elster ve Elbe ırmakları arasındaki bölgelerden gelen Franklar Roma Galyası'nı fetheden müthiş savaşçılardı. Fransa'ya bugünkü adını onlar verdi. Batı uygarlığını ancak VII. yy.da benimseyen Franklar aslında çiftçilik nedir bilmez savaşçı ve yağmacı insanlardı.

  Franklar iki ayrı kavimden oluşuyordu: Ripüerler ve Salienler. Ama Salienler zamanla Frankları egemenlikleri altına aldılar bu halkın Galya'ya girmesi yavaş yavaş oldu. III. yy.da Franklar Roma ordusunu desteklediler ve ağır ağır imparatorluğun içlerine sızdılar. Böylece Cambrai ve Kuzey Galya'yı işgal ettikten sonra Luvar Irmağı'na kadar indiler.


  Clovis


  V. yy. sonunda Roma İmparatorluğu'nun çöküşü sırasında Frankların kralı hırslı ve akıllı bir savaşçı olan Clovis'ti (465-511). Clovis bütün Galya'ya askerlerinin kahramanlığı ve Kilise'nin yardımı sayesinde kısa zamanda hâkim oldu. Kilise onu Hıristiyanlığı kabul ettiği için destekliyordu. Paris'i başkent yapan Clovis hükümdarlığının sonuna kadar genç Frank ulusunu otoritesi altında birleştirmeğe gayret etti böylece de Frank Krallığı'nın kurucusu kabul edildi.

  XIV. yy. minyatürü: Clovis'in Reims piskoposunca vaftiz edilmesi. Karısı Clotilde'in etkisiyle Katoliklik inancını benimseyen Frank kralı böylece Galya Kilisesi'nin desteğini sağlamıştır. Castres Müzesi Fransa.

  Alıntıdır...

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Roma kralları da hep birbirine benzer oluyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş