Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Augustus (Roma İmparatoru)
  Roma İmparatoru (M.Ö. 63-M.S. 14).


  Önceleri Octavius daha sonra Octavianus adıyla tanındı. Roma imparatorlarının hemen hemen en yücesi oydu. Julius Sezar öldürüldüğü zaman ancak on dokuz yaşındaydı. Sezar doğumla değil de evlât edinme yoluyla aileye giren Octavianus'un büyük amcası oluyordu.

  Görünüşte sıska çelimsiz bir hali vardı ama gerçekte demir gibi bir iradeye sahipti ve büyük hırsları olan bir gençti.

  İkinci Triumvira döneminde Antonius ile Lepidus devleti yönetti. Ama M.Ö. 31 yılında Antonius'a karşı kazanılan Actium Zaferi onu Roma âleminin mutlak hâkimi yaptı.

  Octavianus önce princeps yani birinci vatandaş unvanıyla yetindi. Gerçekte bütün yetkiler elindeydi ve Augustus adını M.Ö. 27 yılında aldı (Latince «rahipler tarafından kutsanmış» anlamına gelir). Kırk yıl süreyle çok büyük işler yaptı: komşularıyla barışı sürdürdü güçlü bir hükümet kurdu maliyeyi idareyi orduyu yeniden örgütledi. Bir yandan da din reformlarına girişti Roma'da çok önemli bayındırlık işleri yaptırdı ve danışmanı Maecenas'ın yardımıyla Vergilius ve Horatius gibi yazarları korudu. Romalılar onu bir tanrı gibi saygıyla anarlar.


  Alıntıdır...

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İlk imparator Augustus'un başı bulundu
  Denizli'deki Leodikya Antik Kenti'nde süren kazı çalışmasında ilk imparator Augustus'un heykelinin başı bulundu.

  İSTANBUL - Eskihisar köyü yakınlarındaki Leodikya Antik Kent'inde 7 yıldır süren Profesör Celal Şimşek başkanlığındaki kazıda bir örneği sadece Roma Vatikan Müzesi'nde olan İmparator Agustus heykelinin başı bulundu.

  Kazı heyeti başkanı Şimşek Agustus'un Roma İmparatorluğu'ndaki cumhuriyet dönemini kapatıp imparatorluk dönemini başlatan ilk tanrı imparator olduğunu anlattı.

  İŞÇİLİK YÖNÜNDEN EN KALİTELİ OLANI
  Şimşek ''İmparator Augustus'un heykeline ait baş işçilik yönünden en kaliteli olanıdır. Şimdiye kadar dünya müzelerinde sergilenen Augustus başları arasında en iyi olanıdır'' dedi. Şimşek şöyle devam etti: ''Bunun yanında birçok heykel ve başları bulduk. Mesela Afrodit Heykeli bulduk. Bunun yanında Zeus heykeli Artemis Heykeli bulduk. Gerçekten bu yıl çok yoğun ve bereketli bir kazı sezonu yaşıyoruz. Çok kısa bir sürede modern bir müze yaparsak bunlar milyonlarca kişinin izleyebileceği şekilde sergilendiğinde Türkiye'nin tanıtılmasına büyük katkı sağlayacak.

  AMACIMIZ ARKEOLOJİ PARKI OLUŞTURMAK
  Başlarda sabah 6'da başlıyordu çalışmamız. Ama biraz hava karanlık olmaya başladığı için 6.30'da başlıyoruz artık ve 7’ye kadar çalışmalarımız devam ediyor. 120 işçi var şu anda alanda ve teknik heyetle birlikte 200 kişi çalışıyoruz. Hem restorasyon çalışmaları hem de kazı çalışmalarını bir arada yürütüyoruz. Amacımız yaşayan bir arkeoloji parkı oluşturmak. Onun için de kazı ve restorasyonların bir arada yürütülmesine özel gösteriyoruz.

  Leodikya özellikle 7.yüzyıldan sonra başlayan koyu Hıristiyanlık dönemindeki tahribatları pek yaşamamış bir antik kent. Ama daha sonraki dönemlerde kireç ocağı olarak taş ocağı olarak kullanılmış... Leodikya Batı Anadolu’nun en büyük antik kentlerinden birisi 5 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Bu anlamda da çok önemli tabii ki.

  GÖVDEYİ ARIYORUZ
  Gövdeye ulaşmak için de çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. İnşallah gövdeyi de bulduktan sonra başı gövdeye oturtup güzel haberi vereceğiz.''

  6 bölgede kazı ve restorasyon çalışmasını sürdüren 250 kişilik grup şimdi de Augustus'un gövdesini arıyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Türkiye'nin en ihtişamlı antik kenti olma yolunda ilerliyor Leodikya. 4 kutsal incilde de adı geçen 7 kiliseden birine Hz. İsa'nın havarislerinden birinin mezarına sahip bir hristiyan kenti. Tabi bide 2000 yıllık horoz kabartmasi var
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.
  Gözleri Kahve Kokan Yarim;
  Seni Seviyorum...


  Buğu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş