Özellikle başkent Guangdong’da yaşam 24 saat hızını kesmeden sürüyor. Guangzhou ve Guangdong’da yaşamı bu kadar hareketli kılan en önemli neden Uzakdoğu’nun başlıca ticaret ve finans merkezlerinden biri olan Hong Kong’a olan yakınlığı. Çin Denizi ve limanlar da Guangzhou’nun Çin’in önemli politik kültürel ve ekonomik merkezlerinden biri olmasını sağlıyor.

MUHTEŞEM MANZARALAR
Guangzhou bir finans ve ticaret merkezi oluşunun yanı sıra önemli bir turizm merkezi. 1959 yılında yapılan ve kentin sembollerinden olan Yuexiu Parkı’ndaki Beş Koç Heykeli geleneksel Çin esintileri taşıyan ve mutlaka görülmesi gereken bir sanat eseri. Guangzhou’da İnci Nehri ve Beyaz Bulut Dağı bölgelerinde muhteşem doğa manzaraları ise baş döndürücü güzellikte.

GECE İNCİ NEHRİ BOYUNCA
Bölgenin bir liman kenti oluşu yoğun bir endüstri ve nüfus yapısını da doğal olarak beraberinde oluşturmuş. Gündüz hareketli ve koşuşturmalı geçen yaşam gece olunca farklı bir atmosfer bırakıyor. İnci Nehri’nin aydınlatılan ışık şovları yapılan her iki kıyısı boyunca Çin Denizi’nin cömert ikramları egzotik Asya mutfağının gizemli baharatlarla lezzetlendirilen hoş kokulu tatları müşterilerini bekliyor.Küçük büyük yüzlerce restoran eğlence ve dans kulüpleri yöresel ürünler ve hediyelikler satan mağazalar nehrin iki yakası boyunca dizili. Tavsiyem bu bölgede ara sokaklarda kaybolmanız. Kentin siluetini en iyi gözlemleme ve tanıma olanağı fırsatı sağlayan nehirde tekne gezisi ise mutlaka yapılması gereken bir aktivite.

Skylife