Boşnakların Gökyüzündeki Cevabı.. Bosna hersek-sırbistan-hırvatistan devlet başkanları abd başkanı clinton başkanlığında barış görüşmeleri yapmak üzere toplanmışlardır.

görüşmeler oldukça ateşli tartışmalara neden olmaktaydı. kimse aldığı toprakları geri verme niyetinde değildi.

Yine kimse eski toprağından daha azını kabul etmiyordu.

görüşmeler sürekli tıkanıyor aralar verilmek zorunda kalınıyordu.

işte verilen bu ararların bir tanesinde çok ilinç birşey oldu ve sırp lider miloseviç ile boşnak lider (bilge adam) ALİYA İZZET BEGOVİÇ toplantıların yapıldığı binanının balkonunda karşı karşıya geldiler her ikiside birbirlerine kin ve nefret dolu gözlerle bakıyorlardı

Aliya miloseviçe dönerek "yeter artık dürüst olun ve asıl amacınızı söyleyin ne diye bizi oyalıyorsunuz "

der. miloseviç gayet hırslı ve kendinden emin bir tavırla "amacımızı biliyorsunuz ne diye lafı uzatıyorsunuz". der ve ardından ekler; "dedeleriniz bizi 1 kosovada yendi-2.kosovada yendi-sırp sındığın da yendi bizi kendi topraklarımızda yendiniz sizin yüzünüzden büyük sırbistan 3 defa kurulmanın eşiğinden döndü. ama artık yeter sıra bizde çünkü bu sefer biz sizi yendik artık büyük sırbistanı kurmamıza bir negel kalmadı. sizleride bu topraklardan sonsuza değin atacağız" der.

Aliya kafasını kaldırır gökyüzüne bakar 4-5 saniye sonra miloseviç e döner ve şöyle der."SEN HİÇ GÖKYÜZÜNDE HAÇ GÖRÜYORMUSUN " miloseviç gökyüzüne bakar ve aliya ya dönerek "bu ne demek şimdi hiç gökyüzünde haç olur mu" der. aliya önce kafasını bu cevabı onaylayan bir ifade ile sallar ve daha sonra gülümseyerek karşısındakine şu veciz sözü söyler;

" OLMAZ TABİ ÇÜNKÜ GÖKYÜZÜNDE HİLAL VAR İŞTE SEN VE SENİN HALKIN NE ZAMAN GÖKYÜZÜNDE O HİLAL YERİNE HAÇ GÖRÜRSÜNÜZ İŞTE O ZAMAN BİZLERİ BU TOPRAKLARDAN SÖKÜP ATMIŞ OLURSUNUZ"