Gelin saçlarında nostalji modası

Dünya Kuaförler Federasyonu Türkiye Temsilcisi Harun Cici* 2010 yılında gelin saçlarında 1940-1960 yılları arasındaki saç modelinin öne çıktığını söyledi.

Cici* gelin saçlarında doğaya ve doğala dönüş olduğunu belirterek* toplumda eskiye dönüş özlemi olduğunu* doğaya ve doğala yönelişi gözlediklerini* bunun gelin saçlarına da yansıdığını kaydetti.

Harun Cici* eskiden büyük salonlarda* çok süslü ortamlarda yapılan düğünler için artık kır bahçelerinin seçildiğine dikkati çekerek "Yaşamın her alanında bu özlemin yansımalarını görüyorsunuz. Yediklerimizden* giydiklerimize kadar her şeyin organik olmasına dikkat eder olduk. Kuaförler de toplumsal gelişmeleri gözler. Bu gözlemlerimizi* salona gelen gelinlerin de talebiyle birleştirdiğimizde* nostaljik gelin saçları çıktı ortaya. Bu yıl düğün törenlerinde nostaljik gelinler göreceksiniz" diye konuştu.

Gelin saçlarında model olarak "topuz" şeklin öne çıktığını vurgulayan Cici* saçın doğal renginin korunduğu* modelin doğal aksesuarlarla tamamlandığını anlatarak* "Bu yıl gelin saçlarında 1940-1960 yılları arasındaki saç modeli moda. Nostalji yaşanıyor* hem şeklinde* hem aksesuarlarda. Toplu saçlar ağırlıkta. Zaten salık saç yerine toplu saç seçimi* gelin için doğru tercih. Çünkü* gelin gelinlikle bütünleşir. Salık saçlar gelinliği kapatabiliyor. Bu yıl gelinler Türk filmlerini hatırlatacak. Saçın doğal rengini bozmadan topuz uyguluyoruz. Topuzu da* yapay çiçekler yerine gerçek çiçeklerle süslüyoruz. Gelinin doğal güzelliğini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Düğünler de bahçe gibi doğal alanlarda yapıldığı için gelinin doğal olması gerekiyor."


Milliyet