Damat adayında karar kıldığınız anda sıra diğer büyük karar; gelinliğe gelmiştir...
Nasıl farklı ve güzel bir gelin olabilirim sorusu her kadın da düğün öncesi olması gereken bir telaşı ifade eder. Birçok kadın henüz genç bir kızken düğün mekanını düğün playlistini ve gelinliğini hayal eder. Kimisi bir dergide karşısına çıkan gelinlik fotoğrafına bayılır ve evleneceği güne dair saklar. Ve tüm bu geleceğe dair planlar ve düşünceler düğün zamanı nükseder çünkü artık büyük kararı alma zamanı geldi çattı! Evleneceğiniz erkeği bulduğunuz anda sıra gelinliğinize gelmiştir.


1-) Eğer bir kumsal düğünü istiyorsanız ayaklarınıza dolanmayacak daha kısa ve daha hafif bir gelinlik tercih edin. Düğününüz akşam değil de sabah olacaksa daha sade ve farklı bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

2-) Daha 15 yaşındayken eminiz ki Cindrella elbiseleri hayal ederken büyümeniz ve olgun bir kadın olmanızla hatlarınızı ön plana çıkarmak isterseniz. Eğer dekolte bir gelinlik giyinmek istemiyorsanız beğendiğiniz birkaç gelinliği deneyin ve bu konuda uzman kişiyi dinleyin.

3-) Sıra geldi gelinlik renginizi seçmeye… Eskiden sadece beyaz renkten ibaret olan gelinlikler artık bej renkten uçuk pembelere kadar uzanıyor. Ten renginize uygun bir renkte karar kılabilirsiniz.

4-) Alışverişe gitmeden önce en önemli nokta bütçenizi bilmektir. Moralinizi bozmamak için öncelikle gelinlik etiketlerine bir göz atın.

5-) İlk girdiğiniz mağazada beğendiğiniz gelinlikte hemen karar kılmayın seçenekleriniz ne kadar fazla olursa ne istediğinize karar vermeniz daha kolay olacaktır. Zaten en güzeli çeşit çeşit gelinlikler deneyip eğlenmek değil mi? Bu zevkli süreci iyi değerlendirmeye çalışın ve satış elemanını çok fazla dinlemeyin J

6-) Sadece sizin değil bir yakınınızın da düşüncesi size iyi gelebilir. Özellikle gelinlik alırken gezintilerinize zevkine güvendiğiniz kişileri alın ve onlara danışmaktan çekinmeyin.

7-) Gelinlik satın alırken doğru zamanı ayarlamak çok önemlidir. Düğünden bir yıl önce bir gelinlik almak çok doğru değildir. Üzerinde değişiklik yapmak isterseniz bu size pahalıya patlayabilir. Bu yüzden ne istediğinizden emin olmadan hemen harekete geçmeyin.

8-) İnternetten beğendiğiniz bir gelinliği satın almadan önce bu talebinizi garantiye alın. Çevrenizde bu şekilde alışveriş yapmış kişilere danışın ve ona göre bilgilerinizi verin. Gelinlik bedeninizi ve istediğiniz aksesuarları belirtin ve bu online mağazaların güvenilir olduğundan emin olun.

9-) Gelinliğim kimseninkine benzemesin ve bana özel olsun istiyorsanız ilgilendiğiniz bir tasarımcıya danışabilirsiniz. İnternette çeşitli tasarımcıların sample sale`lerini takip ederseniz ünlü tasarımcılardan numune gelinlikleri ucuza kapabilirsiniz.

10-) Karar kılacağınız gelinlik gerçekten hayallerinizi süslemeli. Evet bu dediğinizden emin olun ve o gelinliğin içinde kalbiniz şarkı söylesin…