En Güzel Güne En Güzel Çağrı ''Davetiye''

Düğün hazırlıkları esnasında son ana bırakılmayan işlerin başında davetiye seçimi gelir ve gönderilmesi geliyor. Kendi ellerinizle seçtiğiniz metnini yazdığınız bu davetiye aslında düğün ile ilgili bir bilgi verir. Davetiye küçük bir detay olsa bile konukların düğün hakkında fikir sahibi olabileceğini anlatıyor.

Firmaların Katalog davetiyeleri genelde 1. sınıf hamur kağıda yapılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle değişik seçenekler sunan davetiye modelleri klasik davetiyelerin dışına çıkıyor. Katalog dışı özel davetiyelerde ise fantezi olarak adlandırılan kağıtlar Çerçeve içine konan tül ve organze kurdelelerle hazırlanan davetiyeler tercih ediliyor.

Son dönemde düğünün konseptine uygun davetiye çeşitleri ön planda. Davetiyeniz için özel tasarımlar düşünüyorsanız en başından her şeyi hesaba katınEl çiçeğiniz gelinliğinizdeki kullanılan şifon veya tüller düğün mekanı özellikleri pastanızdaki süslemeler davetiyenize ilham kaynağı oluyor. Diyelim ki pastanızda kelebek süslemeleri ön planda davetiyelerin üzerine de bu desenlerle süslemeniz daha uygun olur. Yazı ve renklerini de bu özelliklere göre seçmenizde fayda olacaktır.

Bu iş için ayıracağınız bütçeyi önceden belirleyin ve bu bütçeye uygun bir davetiye modeli seçin. Böylece konfirmeleri zamanında alabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca uzakta bulunan davetlileri öncelikli olarak davetiyelerinizi gönderirken ilk gönderilecekler arasına alın. Özenle seçtiğiniz davetiyenize davetli isimlerini tükenmez kalemle yazarsanız görüntü basitleşecektir. Bunun yerine özel kalın uçlu bir kalemle yazmayı veya hat sanatıyla yazdırmayı tercih edin.

Davetiye zarfları bu sene çok süslü. Şifon kumaşlarla kaplanıp inci ve kristaller ile dekoratif hale getiriliyor.

Davetli listesinin doğru oluşturulması. Evlilik hazırlıklarının telaşı içinde bazı akrabalarınızı arkadaşlarınızı bu listeye kaydetmeyi unutabilirsiniz. Bu yüzden de sonradan pişman olmamak için davetli listenizi çok önceden hazırlamaya başlayın son ana bırakmayın. Davetiyelerinize adet verirken son anda aklınıza gelebilecek isimleri unutmayın.10-15 kadar fazla davetiye bastırın.

Davetiyenizde mutlaka düğün sahiplerinin isimleri düğün saati yeri düğünün tarzı yemekli yemeksiz kokteyl belirtilmeli. İsterseniz LCV isim ve telefonunu Çiçekle ilgili ayrıntıları hatta giyim konusunda istediğiniz varsa bunlarıda belirtebilirsiniz.

Nikah ve Düğün ayrı yapılacaksa ve nikaha geleceği halde düğüne davetli olmayan konuklar varsa bu kişilere göndereceğiniz davetiyede düğünden bahsedilmediğine emin olun.

Zarfın üzerindeki davetli isimlerini davetiyeyi aldığınız firmaya yazdırtırsanız sizin için daha iyi olur. Kaligrafi ile yazılmış isimler her zaman daha zarif özenli ve şık olur.

Anı Defteri

Davetiye ile birlikte son zamanlarda anı defteri düğünlerin vazgeçilmezi olaya kararlı. Bir çeşit ziyaretçi defteri sayılan anı defteri evlenen çiftleri o gün içerisinde yazdırmaya başladıkları yakınlarının kalemlerinden dökülen yazılarıyla yaşanmışlığa dair izler bırakıyor. Sayfalar yazıldıkça fotoğraf albümlerin yanı sıra nikaha özgü anılar derinleşiyor.