Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Firavunun 3000 Yıldır Çürümeyen Cesedi +16

  Firavunun 3000 yıldır çürümeyen cesedi
  İngiltere - Londra British müzesinde bulunmaktadır.

  Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra'ya getirilmiştir.

  Saçlarının bir kısmı halen yerindedir.
  Başının bazı azaları etleri de halen yerlerindedir.
  Alın kısmında et kalmamıştır.
  Elleri ve ayakları secde eder vaziyettedir..
  işte resimlerrii..


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Mucizeye keramete inanmayan kimseler çoğalıyor. 19`culardan birisi (Mısırlılar özel mumyacılık bilgisiyle Firavunların cesedini mumyalayarak korumuşlardır. Firavun`un mumyalanmış cesedi bugün Kahire Müzesinde sergilenmektedir) diyerek Allahü teâlânın mumyasız olarak ölmüş bir cesedi çürütmeyeceğine inanmıyor.

  Öteki Firavunlar mumyalanmıştır. Bu Firavun mumyasız idi. Firavun’un bozulmamış cesedi de Kahire`de değil Londra`daki British Museum`da teşhir edilmektedir.

  Üç bin seneden fazla bir zaman önce ölen bu Firavun`un cesedi mumyalanmış olarak değil ibret-i âlem için mumyasız olarak çürümeden korunmuştur.

  Tam bir ibret vesikası olarak vücudu hiç bozulmamış etleri çürümemiş ve tüyleri dahi dökülmemiş şekilde ve secde eder vaziyette bulunmuştur. Çünkü Firavun ölürken secdeye kapanmıştı. Kur`an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

  (İsrailoğullarını denizi yararak geçirdik Firavun ve askerleri zulmetmek ve saldırmak üzere onları [yarılan denizde] takip etti. Firavun denizde boğulurken “İsrailoğullarının inandığından başka ilah olmadığına iman ettim ben de Müslüman oldum” dedi. Ona “Şimdi mi inandın daha önce isyan eden bir bozguncu idin” dendi. [Denizde boğulan Firavuna Allahü teâlâ buyurdu ki:] Senden sonrakilere bir ibret teşkil etmesi için bugün senin [denizdeki] cesedini [çürütmeden] çıkarıp [sahile] atacağız. Buna rağmen insanların çoğu âyetlerimizden gafildir.) [Yunus 9092]

  Firavun eski Mısır hükümdarlarına verilen isimdir. Mısır`a hakim olan 26 Firavun sülalesi vardı. Her sülalede çeşitli Firavunlar asırlarca hükümdarlık etti.

  Musa aleyhisselam zamanındaki Firavun [II. Ramses olduğu söylenir] 400 sene yaşamış ve ilahlık iddiasında bulunmuştu. Kendisine secde etmeyenlere ve Musa aleyhisselama inananlara işkence ve zulüm yaptı.

  Musa aleyhisselam Firavun`u dine davet etti. Firavun kabul etmedi. Yanındaki veziri Haman`a sordu. O da; “Musa büyük sihirbazdır. Bizi aldatıp ülkemizi elimizden almak istiyor” dedi. Böylece Firavun`un imana gelmesine mani oldu ve iman eden hanımı Asiye`nin de şehid olmasına sebep oldu.

  Firavun Musa aleyhisselamın mucizelerine inanmadı kâfirlerin suları kan oldu kurbağa yağdı cilt hastalıkları oldu. Üç günlük karanlık devam etti.

  Firavun bu mucizeleri görünce korktu. Musa aleyhisselam ile ona inananların Mısır`dan gitmesine izin verdi. Sonra Firavun verdiği bu izne pişman oldu. Askerlerle peşlerine düştü. Denizde yollar meydana geldi. Musa aleyhisselam da İsrailoğulları ile birlikte denize girdi. Firavun ve askerleri bunları yakalamak üzere denize girip takip etmeye başladılar. Kızıldeniz`in Süveyş kısmına gelince denizdeki yollar kapanıp Firavun`un askerleri boğulmaya başladı Firavun da aynı akıbete uğrarken hemen secdeye kapanıp iman ettim dediyse de boğularak askerleri ile birlikte öldü.

  Firavun`un cansız cesedi asırlarca denizde kalmasına rağmen Allahü teâlânın kudreti ile çürümedi. Âyette de bildirildiği gibi cesedi üç bin sene sonra sahile atıldı. Burada bulunup İngiltere`ye götürüldü. 1983`te Zafer dergisi Firavun`un müzedeki cesedinin resmini neşretmişti.

  Kur`an-ı kerim Resulullahın bir mucizesi olduğu için bu da Peygamber efendimizin bir mucizesidir.
  paşamert, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Allah tüm insanlara ibret olsun diye Firavun'un cesedini bozulmamasını sağlamış.
  paşamert, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tanrılar ve krallar filminde Firavun eceliyle ölmüş oğlu ramses tahta geçmiştir. Musa'nın ibrani olduğu ortaya çıkınca ramsesle araları bozulmuştur. Düşmanlık bundan sonra başlamıştır. Yani din değil de ırk yüzünden Firavun ve ramses lanetlenmiştir.Ibret almamız gereken hiçbir ırkı kendimizden üstün bir ırk görmemek. Dinsizlik değil bağnazlık kibir güce tapmak şımarmak firavunların sonu olmuş.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş