Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Peygamber Efendimiz (asv)'in "Yahudileri öldürünüz" şeklinde bir hadisi var mı?


  Peygamber Efendimiz (asv)'in "Yahudileri öldürünüz" şeklinde bir hadisi var mı?

  Değerli kardeşimiz;

  Ömer ibn-i Hamza (ra) bildirmiştir: “Resulullah Aleyhissalâtu Vesselâm buyurdular ki:

  "Sizler Yahûdîlerle muhakkak savaşacaksınız! Harp o kadar şiddetli olacaktır ki hattâ taş: ‘Ey Müslüman! Şu arkamdaki bir Yahûdî’dir! Gel de onu öldür!’ diyecektir.”(Müslim Fiten 80)

  Abdullah bin Ömer (ra) bildirdi: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu:

  "Yahûdîler sizinle savaşacaktır! Fakat netîcede siz onlara musallat kılınacaksınız! Öldürme o kadar şiddetli olacak ki bir kaya parçası: ‘Ey Müslüman! Şu arkamda duran kişi bir Yahûdî’dir. Onu öldür!’ diye haber verecektir.”(Müslim Fiten 81)

  Ebû Hüreyre (ra) bildirmiştir: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu:

  "Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki Yahudi taşın ve ağacın arkasına saklanacak da taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman Ey Allah’ın kulu şu arkamdaki Yahudi’dir gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna çünkü o Yahudilerin ağaçlarındandır.”(Müslim Fiten 82)

  Evet Ahir zaman Peygamberi (asv) buyuruyor:
  “Müslümanlar Yahudilerle harp etmedikçe kıyamet kopmayacak. Harp olacak ve Müslümanlar onları yenip öldürecekler. Öyle ki Yahudiler ağaç ve taşların arkasına saklanacaklar o ağaç ve taşlar konuşarak 'Ey Müslüman ey Allah’ın kulu arkamda bir Yahudi var gel onu öldür.' diyecek. Sadece arkad ağacı haber vermeyecek çünkü bu ağaç onların ağacıdır.” (Ennihaye cilt 1 shf. 87 103 104 117; İbni Mace cild: 2 shf: 1363; Müslim cild: 4 Shf: 2239)

  Hadiste adı geçen arkad ağacı Kâmus’ta “Sincan dikeni” veya “Yahudi ağacı” olarak belirtilir. Anadolu’nun muhtelif bölgelerinde ise Karaçalı Karadiken Kunar Çalıtohumu Çalıdikeni Çeşmizen ve Hz. İsa (as) dikeni gibi çeşitli isimler altında tanınır. Boyu iki-üç metre olan bu ağacın Lâtince ismi “PALIURUS SPINA CHRISTI”dir.

  Tehlikeli dikenlere sahip olan bu ağaç Filistin havalisinde Yahudiler tarafından hâlen çok yaygın bir şekilde dikilmektedir...

  “Onlar toplu olarak sizinle savaşmazlar ancak müstahkem şehirlerde yahut surların ardında sizinle savaşmak isterler. Kendi aralarındaki çekişmeleri oldukça çetindir. Sen onları toplu sanırsın oysa onların kalpleri dağınıktır. Öyledir çünkü onlar aklını kullanmayan bir topluluktur.” (Haşr 59/14)

  Bundan yıllar önce gazetecilerin İsrail Devleti’nin o günkü başbakanı Şimon Perez’e “Kur’an-ı Kerim sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor.” diye hatırlattıklarında Perez şu cevabı vermişti:

  “Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar gelsin düşünürüz.” (Tercüman Gazetesi Ergun Göze 1986)

  Hadislerde Müslümanların Yahudilerle savaşacakları açık bir dil ile bildirilmiştir. Bu savaşta Müslümanların saldırgan taraf olmayacağını da hadîslerin metninden anlamak mümkündür. Müslümanlar dâvâlarında haklı bulunacaklardır. Bundan dolayı Müslümanlar; Müslüman olsun gayri müslim olsun dünya kamuoyunu arkalarına alacaklardır. Hadiste taş ve ağacın konuşması insanlığın ortak vicdanına yani dünya halklarının ortak sesine teşbihtir.

  Demek dünya kamuoyu Yahudileri tasvip etmeyecektir. Ancak Yahudileri saldırganlıklarında tasvip eden onlara destek veren onları koruyan ve kollayan ve onlar adına savaşan bir kavim olacaktır. Bu kavim istikbali çok net gören Peygamber Efendimiz (asm) tarafından “Garkad Ağacı” olarak tasvir ve teşbih edilmiştir.

  O zaman henüz kurulmamış olan Basra ve Bağdat şehirlerinin kurulacağını ve buralarda Müslüman halkın yaşayacağını Allah Resûlü (asm) mucizevî bir şekilde haber vermiştir. Nitekim bu hadis-i şerife Üstad Bedîüzzaman Hazretleri de temas etmiştir.

  Bilindiği gibi hicrî 656 tarihinde Bağdat bir kez de Hülâgu tarafından yakılıp yıkılmıştır. Böylece Benî Kantûrâ’nın yorumu çıkmıştır. Fakat günümüzde Yahudilerle dirsek teması bulunan Amerika ve İngiltere’nin Bağdat’ı ve Basra’yı yeniden yakıp yıkması Benî Kantûrâ zulmünü bu defa Yahûdîlere destek veren Garkad Ağacı teşbihiyle birlikte bir defa daha gündeme getirmiştir.

  Günümüzde Yahudi fitnesinin Orta Doğu’yu ne derece ateş cehennemine çevirdiği malûmdur. Hadislerden anlaşılan odur ki Yahudiler bozguna uğratılıncaya kadar bu savaş ahir zamanın acı bir musibeti olarak devam edecektir. Allah hayıra tebdil eylesin.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
  Can, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  O gün ne zaman gelecek acaba?

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Filistinli teröristler Garkad ağaçlarını bombalasalar daha iyi olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş