Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Dört Bin Yıl Önce Beyin Ameliyatı
  Dört bin yıl önce beyin ameliyatı

  Sual: İlk insanların vahşi olduğu doğru mudur?

  CEVAP

  Hayır doğru değildir. Hazret-i Âdem’e indirilen kitapta iman ve ibadet bilgilerinin yanı sıra çeşitli dillerde lügatler birçok sanatlar tıpilaçlar aritmetik geometri gibi bilgiler de bildirilmişti. Her devirde medeniyetten uzak insanlar olabilir. Bugün bile Afrika’da medeniyettenbilimden uzak yaşayan kabileler vardır. Bunlara bakılarak bugünkü dünya için ilkel denilemeyeceği gibi eski devirlerde medeniyetten uzak yaşayan insanlara bakarak hepsi için ilkel denilemez. Eski devirlerde medeniyetin çok ilerlediği zamanlar da olmuştur. Sonra çeşitli tabiî afetlerle ve topluca helak olan kavimler sebebiyle bunlar yok olmuş daha sonra da her ilim dalında tekrar ilerlemeler kaydedilmiştir. Buna örnek olarak yakın zamanda yayımlanan bir haber şöyleydi:


  Kayseri-Sivas karayolu üzerindeki Kültepe Höyüğü’nde yapılan kazılarda bulunan Asurlu bir tüccara ait iskeletin incelemesinde yaklaşık 4 bin yıl önce kafatası açılarak beyin zarı iltihabı operasyonu yapıldığı görüldü. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümünden Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu Kültepe-Kaniş-Karum kazı alanında 2010 yılı kazılarının Kaniş bölgesinde başladığını çok önemli bir mezar bulduklarını söyledi. “Koloni çağına ait 4 bin yıllık mezarda Asurlu bir erkek tüccara ait olduğu tespit edilen iskeletin kafatasında yapılan incelemede tüccarın başarılı bir beyin ameliyatı geçirdiği ve iyileştikten sonra hayatını kaybettiğini tespit ettiler” dedi. Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Handan Üstündağ da “Asurlu tüccarın kafatasında çok düzgün bir kesi var. Kesi izleri 4 bin yıl önce başarılı bir beyin ameliyatını gösteriyor” dedi. (AA)

  Yapılan birçok kazıda 3-4 bin yıl önce modern tıp aletlerine rastlandığı görülmüştür. Bütün bunlar eski insanların medeniyette çok ileri olduklarını göstermektedir. Topraktan insanı yaratan Allahü teâlâ onların ihtiyaçlarını yaratmaz mı hiç? Kur’an-ı kerimde ilk insan ve ilk peygamber olan Âdem aleyhisselama lüzumlu bütün teknik bilgilerin verildiği bildirilmektedir. Ateistler sırf hazret-i Âdem’i dinleri inkâr etmek için eski insanların vahşi olduğunu söyleseler de hiç kıymeti yoktur.

  ALINTIDIR.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ateistler sırf hazret-i Âdem’i dinleri inkâr etmek için eski insanların vahşi olduğunu söyleseler de hiç kıymeti yoktur.
  İşte cevap burada yatıyor.

  Onlar kendilerini inanırmaya devam etsinler.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş