Haberin Tarihi: 03 Şubat 2016 10:59

Galatasaray'da saat krizi

Sarı-Kırmızılı yönetim 10 Şubat'ta Abdi İpekçi'de Fenerbahçe ile oynayacakları Kadınlar Euroleague maçını daha fazla taraftar gelmesi için 17.00'den 18.00'e aldırmak istedi. Bunun için aynı salonda yapılacak erkekler maçının da 21.00'e kaydırılması talebi Ergin Ataman'dan veto yedi.

Galatasaray basketbolda yaşadığı saat krizini çözemedi. Sarı-Kırmızılılar 10 Şubat Çarşamba günü Abdi İpekçi'de çifte Avrupa heyecanı yaşayacak. Kadın Basketbol Takımı Euroleague'de 17.00'de ezeli rakibi Fenerbahçe'yi ağırlayacak. Camia bu maça çok önem verdiği için derbiyi daha fazla taraftara oynamak amacıyla bir saat sonraya yani 18.00'e aldırmak istedi. Durum şube genel menajeri Ömer Yalçınkaya'ya bildirildi.

İki maç arasında 3 saat fark olmalı
Ancak Cim Bom'un karşısına bir engel çıktı. Aynı gün ve aynı salonda Galatasaray Odeabank erkek takımı da saat 20.00'de İtalyan ekibi Dinamo Sassari'yi konuk edecekti. FIBA kuralları gereği aynı salonda oynanacak iki Avrupa maçının arasında 3 saat fark olması gerekiyor. Mecburen erkek takımının başantrenörü Ergin Ataman'a gidildi.

Derbi yine 17.00'de oynanacak
Ancak Ataman maçlarının 1 saat ertelenmesini kabul etmedi. Deneyimli koç kendi karşılaşmalarını 20.00'de oynamak istediklerini belirtince şube içinde yaşanan bu sorun çözülemedi ve Galatasaray-Fenerbahçe kadın derbisinin 17.00'de oynanacağı açıklandı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Sabah