BİR EFSANE YIKILDI: İSA'YI ELE VEREN HAİN YAHUDA MASUM ÇIKTI

Şimdiye kadar İsa'yı ele veren hain olarak bilinen Yahuda masum çıktı. Yahuda'nın İsa'yı onun isteğiyle ihbar ettiği ortaya çıktı.

National Geographic M.S. 300 yılına ait bir kutsal kitaba dayanarak Yahuda'nın İsa'nın talimatı üzerine Romalılarla bağlantı kurup Peygamber'i ele verdiğini yazdı.

Hıristiyan dünyası dün dinin temel inanışları üzerinde etkisi uzun süre kaybolmayacak ve hareretli tartışmaların habercisi bir gerçeklikle sarsıldı. National Geographic dergisi İsa'yı son gecesinde gambazlayarak çarmıha gerilmesine neden olduğuna inanılan ve Hıristiyanlar'ın 'günah keçisi' ilan edilen Yahuda İskaryot'un masum olduğunu yazdı. Dergi Yahuda'nın İsa peygamberin isteğiyle hareket ettiğini gösteren bir kutsal kitap ortaya koydu. M.S 300 yılında yazıldığı sanılan kitabın M.S 180 yılındaki Yunanca orijinalinin bir kopyası olduğu tahmin ediliyor. Buna göre İsa en sadık havarisi olan Yahuda'ya son akşam yemeği öncesi bedeninden sıyrılıp göğe yükselmesinin gerçekleşmesi için yerini ispiyonlamasını rica etmiş. Yıpranmış ve bazı yerleri parçalanmış olduğu için araştırmacılar tarafından titiz bir çalışma sonucu birleştirilerek büyüteçlerle incelenen kitapta İsa'nın Yahuda'ya "Gelecek kuşaklar seni lanetleyecek ancak sen onları yöneteceksin" dediği belirtildi. Çeviri ekibinin şefliğini yapan Genova Üniversitesi profesörüRodolpphe Kasser bu ifadeleri şöyle yorumluyor: "İsa ruhunu özgürlüğe kavuşturmak için birinin yardımına ihtiyaç duydu. Bu yardımın bir düşman olması yerine arkadaşı tarafından yapılmasını istedi. Bu yüzden de Yahuda'ya kendisini ele vermesini rica etti. Çünkü Yahuda'nın yaptığı dostluk bağından dolayı bir hainlik ya da vefasızlık sayılmazdı."

YANLIŞ İMAJ KURBANI

Yine kitapta bulunan bir başka ifadede İsa'nın Yahuda'ya 'diğerlerinden bir adım öne çık. Sana krallığın sırlarını söyleyeceğim' diyerek gökyüzünü göstermesi ona özel bir statü verdiğine işaret olarak yorumlanıyor. Hıristiyanlar ise Yahuda'yı 30 gümüş karşılığında İsa'nın nerede olduğunu Romalılar'a söyleyen paragöz bir hain olarak tanımlıyor. Yahuda'nın daha sonra yaptığından pişman olup intihar ettiğine inanılıyor. Yaygın Müslüman inancına göre ise Yahuda İsa yerine çarmıha gerilen kişi. Bu da Kuran'daki Maide süresinde "Biz onun ölmesine izin vermedik" ayetine dayandırılıyor.

SABAH

İsa Mesih'in su üstünde yürümesi haberi gibi bu habere de cevap vermek kolaydır.

Çünkü orjinali MS180 olduğu iddia edilen MS300 yılına ait 1 belge delil olarak kabul ediliyor. Üstelik o tarihteki diğer kaynaklar tarafından kilise elçiler tarafından onaylanmamış olan bir hikaye "HEMEN" kabul görüyor.

Eğer birisi bu haberi size karşı kullanırsa;

 • "Öncelikle bu haberdeki "Judas Gospel"ı kabul ediyor musun?" diye sormalısınız.
 • Eğer bu 1 adet belgeyi kabul ediyorsa bu belgeden çok öncesine ait olan ve tarihleri MS. 66 dan öncesine ait olan yüzlerce İncil kopyasını parçasını papirüsleri kodeksleri hayli hayli kabul etmiş olması ve dolayısıyla şu anda elimizde bulunan İncil'i kabul etmiş olması gerekir.
 • Yani bu haber aslında kötü görünse de tam tersi şekilde kullanılabilir.
 • Eski İncil kopyalarının bilimsel literatüdeki isimlerini bulundukları yerleri www.hristiyan.net/kutsalkitabindegismezligi ve www.hristiyan.net/mcdowell adreslerinden ilgili bölümlerden bulabilirsiniz.
 • Aslında bu konunun açılması müjdey duyurmak için bir fırsattır.
 • Çünkü bu belgeyi kabul edip bize gösteren bu habere dayanarak size gelen birisine İncil kopyalarının sayılarını ve tarihlerini verdiğinizde o kişinin yapabileceği 2 şey vardır:
  Alıntı:
  1. İncil'in tarihsel olarak çok daha sağlam bir belge olduğunu görmek. 2 . Mantıksal açıdan çelişkiye düşüp halen daha İncil'e karşı bu belgeyi kullanmak.
 • Tüm bu tespitler DA VINCI ŞİFRESİ konusunda Thomas İncil'i konusunda da geçerlidir.
 • Sonuç olarak eğer iyi şekilde kullanılırsa bu konular problem değil konuyu İncil'e getirmek için İncil'i duyurmak için İncil'in sağlamlığını göstermek için birer fırsattır. Bu konulardan çekinmek değil bu konular hakkında konuşmak okumak gerekir. Çünkü hristiyanların elinde binlerce İncil kopyası vardır. Üstelik bunlar çok geniş bir tarih aralığına yayılmıştır. Dünyada başka hiç bir kitap tarihsel kopyalar (belgeler) konusunda İncil ile boy ölçüşemez.

Tabi bu haberi yapanların niyetlerini de ortaya koymak gerekir.
 • Bu bir adet MS 300 yılına ait olan MS 180 yılındaki belgenin kopyası oldugu iddia edilen belgeyi hemen delil olarak kabul etmektedirler.


 • Bu belgenin ne olduğunu görmeden bir habere dayanarak EFSANE'nin bittiğini iddia etmektedirler.

Oysaki gerçek medyadaki haberlerden dolayı değil kendisi gerçek olduğu için gerçektir.

ALINTIDIR.