Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Doğuştan mı Bir Dininiz ya da İnancınız Var Yoksa Araştırıp Okuyarak mı Buldunuz?  Doğuştan mı Bir Dininiz ya da İnancınız Var yoksa Araştırıp Okuyarak mı Buldunuz?


  Dostlar

  Bu dünyada seçim yapmak gibi bir durumumuz her zaman var değil. Mesela doğduğumuz ülke yakın çevremiz bizi büyütenler arkadaşlarımız eğitim sistemimiz ve daha nice unsur sayabiliriz ki bunlar bizim seçim hakkımızı sınırlamakta ve bazen de ortadan kaldırmaktadır.

  Bunun en güzel örneği olarak ülkemizde doğan bir Müslüman ailenin çocuğunun daha doğduğu anda kulağına ezan okunması ile birlikte yetişmesi esnasında aldığı şartlanmalarla Müslüman olmasıdır. İşin en ilginç yanı bu gerçeği çoğu Müslüman görmek istemez. Veya göremez...

  Siz neden Müslümansınız diye sorsanız alacağınız yanıt bu dinin en doğru din olduğu gibisinden uyduruk bir yanıttır. Aslında diğer dinler hakkında bu kişilerin hiç bir sağlam bilgisi de yoktur.

  Bu duruma açıkça ülkemizdeki ATEİSTLERİN büyük bir bölümü de dahildir. Yani Ateist olarak kendilerini takdim edenler ateizmin daha ne olduğundan habersizdir. Bunların büyük bölümü ateizmi tanrı ve din tanımazlık sanırlar. Bu çok yanlış bir kanıdır. Çünkü bu dünyada ateist ama dindar olan pek çok kişi ve din vardır.

  Kısacası ülkemiz insanları şartlanma sonunda bulundukları durumdan habersizdirler. Bunlar sadece Müslümanlar değil Müslüman olmayan ve kendilerini ateist sananlar arasında da mevcuttur. 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Din konusunda ailemden hiçbir baskı görmedim.
  2 yaşında dedem vefat etmişti. Merak ederek ölümle ilgili sorular sormuşum.

  Ailem o zaman Allah'ın varlığını anlatmaya çalışmıştı.

  7 yaşındayken mahalleden arkadaşlarım Kuran kursuna gidiyordu. Merak ederek bende gittim. Daha sonra da gelişmeye başladı.

  Ailelerin dini anlatırken çocuğa baskı uygulayarak korkutarak anlatması dinden soğutabiliyor dikkat etmek gerekli.

  İbadetlerimiz bakımından baskı görseydim sanırım bocalama yaşayabilirdim.

  Ben bu konuda kendimi şanslı görüyorum. Okuyarak öğrendiğim için İslâm'ı kendim seçtim. Yaşadığım yer Türkiye değilde Hristiyan bir ülke olsaydı o zaman ailemin din eğitimini vermesi gerekirdi. Ailem müslüman olduğu için islâm'ı araştırıp öğrendim. Pişman da değilim çünkü dinimiz tüm dinlerden daha güzel. Fakat yanlış insanlar her dinde var olduğu için Allah'dan sadece korkulacağı öğütleniyor öcü gibi tanıtılıyor. 5 vakit namaz kılıp oruç tutan ama özünde kötü bir insan olanın cennette yeri olmayacağını zaten aklı olan birinin anlaması lazım ki bizim dinimiz de önce insan olmak vardır. Sadece cennete girmek için de ibadet yapılmaz Allah'ı seven birisi ibadetini kendisi ve Allah için yapar mükafatını da Allah verecektir.

  Bakmayın siz islâm'ı yanlış tanıtan sahte dincilere.. Bu dünyaya sınanmaya geldiğimizi kimse unutmasın.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş