"Bu İncil Hristiyanlığı Çökertir"

İran'da Devrim Muhafızları ile bağlantılı "Basij Press" sitesi Türkiye'nin elinde bulunan "Barnabas İncili"nin Hıristiyanlık dinini çökerteceğini ileri sürdü.

Hazreti İsa'nın havarilerinden Barnabas'ın yazdığı ve İslamiyet'in gelişini haber verdiği söylenen İncil'in bir versiyonunun 12 yıl önce düzenlenen bir kaçakçılık operasyonunda Türk askerlerinin eline geçtiği ifade ediliyor.

Haberde İncil'in halen Türk ordusunun elinde bulunduğu çünkü "Siyonistlerin ve Batı yönetimlerinin kitapta yer alan iddiaları örtbas etmek istediği öne sürüldü. Vatikan yetkililerinin kitabı incelemek için Türkiye'ye başvuruda bulunduğu belirtilirken Türk yönetiminin İncil'i kamuoyuna açıklamayı planladığı kaydedildi.

Hıristiyan dünyasınca sahte olduğu öne sürülen Barnabas İncili'nin 41'inci bölümünde cennetten kovulan Hazreti Adem'in geriye dönüp baktığında kapının üzerinde "Allah birdir ve Muhammed onun elçisidir" yazdığını gördüğü öne sürülüyor. Kitapta ayrıca Hazreti İsa'nın asla çarmıha gerilmediği Tanrı'nın oğlu olmadığı ve Hazreti Muhammed'in peygamber olarak geleceğinin öngörüldüğü söyleniyor.

GERÇEK Mİ EFSANE Mİ?


Barnabas İncili Roma Katolik Kilisesi tarafından yasaklanan incillerden birisi. Asıl adı Yusuf olan Hz. İsa'nın öğrencilerinden Barnabas tarafından yazıldığı iddia edilmektedir.

Barnabas İncili'nde teslis inancı reddedilmiş ve İsa'nın ilahlığı kabul edilmemiştir. İkinci olarak Barnabas İncili'nde İbrahim tarafından kurban edilmek istenen kişi İsmail olarak gösterilmiştir. Oysaki Hıristiyanlık inancında İbrahim'in İshak'ı kurban etmek istediği benimsenmiştir. En önemlisi Barnabas yazdığı incilde İslam'ın geleceğini de müjdelemiştir.

Barnabas İncili'nin yasaklanması 325 yılında gerçekleşmiştir. Bazı kişilerin iddialarına göre İznik Konsili'nin toplanmasından çıkan karar doğrultusunda teslis inancı resmîyetleştirilip Katolik Kilisesi için o ana kadar yazılan üçyüz farklı İncil'den sadece teslis inancını benimseyen dört tanesi kullanılmak üzere seçilerek diğer bütün İncillerin yok edilmesi kararı verilmiştir. Barnabas İncili de bu yasaklanıp yok edilen İncillerin içerisinde bulunmaktadır fakat bu iddia herhangi bir şekilde kanıtlanamamıştır

EXPERKİNESİS


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]