Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Arrow Deve Yüzlü Melekler


  Deve Yüzlü Melekler

  Konuya geçmeden önce alt yapısını oluşturalım.
  Kur'an-ı Kerim kitabında Ad kavminin imha edilmesi ile ilgili ayetler Araf suresi ve Ahkaf suresinde toplanmıştır.

  Önce bu sureleri ortaya koyacak ve bu imha olayında görev almış melekler ile ilgili tesbitlerimiz için ise Taberi' nin yazmış oldugu; Milletler ve Hükümdarlar tarihi adlı kitabı esas alacagız.

  Bazı noktalarda ise açıklama babında inisiyatif alacagız.

  Araf suresi 65-72 ayetler:

  7/65. Ad milletine de kardesleri Hud'u gonderdik "Ey milletim! Allah'a kulluk edin O'ndan baska tanriniz yoktur karsi gelmekten sakinmaz misiniz?" dedi.

  7/66. Milletinin inkarci ileri gelenleri "Biz senin beyinsiz oldugunu goruyor ve seni yalancilardan saniyoruz" dediler.

  7/67. "Ey milletim! Ben beyinsiz degil alemlerin Rabbinin peygamberiyim.

  7/68-69. Size Rabbimin sozlerini bildiriyorum. Ben sizin icin guvenilir bir ogutcuyum; sizi uyarmak uzere aranizdan bir adam vasitasiyle Rabbinizden size bir haber gelmesine mi sasiyorsunuz? Allah'in sizi Nuh'un milleti yerine getirdigini ve vucutca da onlardan ustun kildigini hatirlayin basariya erisebilmeniz icin Allah'in nimetlerini anin" dedi.

  7/70. "Bize yalniz Allah'a kulluk etmemizi babalarimizin taptiklarini birakmamizi soylemek icin mi geldin? Dogru sozlulerden isen haydi bizi tehdit ettigin azaba ugrat" dediler.

  7/71. "Hic suphesiz artik Rabbinizin azap ve ofkesini hakettiniz. Allah'in hicbir delil indirmedigi isimlerini de siz ve babalarinizin koydugu putlar hakkinda mi benimle tartisiyorsunuz? Bekleyin dogrusu ben de sizinle beraber bekleyenlerdenim" dedi.

  7/72. Biz rahmetimizle Hud'u ve beraberinde bulunanlari kurtardik ayetlerimizi yalan sayarak inanmayanlarin kokunu kestik. *

  Ahkaf suresi 21-26 ayetler:
  21.Ad'ın kardeşini hatırla; onun önünden ve ardından nice uyarıcılar gelip geçmişti; hani o Ahkaf'taki kavmini: "Allah'tan başkasına kulluk etmeyin gerçekten ben sizin için büyük bir günün azabından korkarım" diye uyarmıştı.

  22. Dediler ki: "Sen bizi ilahlarımızdan çevirmek için mi bize geldin? Şu halde eğer doğru söylüyorsan tehdit ettiğin şeyi bize getir."

  23.Dedi ki: "İlim ancak Allah Katındadır. Ben size gönderildiğim şeyi tebliğ ediyorum; ancak sizi cahillik eden bir kavim olarak görüyorum." Ad'ın kardeşini hatırla; onun önünden ve ardından nice uyarıcılar gelip geçmişti; hani o Ahkaf'taki kavmini: "Allah'tan başkasına kulluk etmeyin gerçekten ben sizin için büyük bir günün azabından korkarım" diye uyarmıştı.

  24.Derken onu (azabı) vadilerine doğru yönelerek gelen bir bulut şeklinde gördükleri zaman"Bu bize yağmur yağdıracak bir buluttur" dediler. Hayır o kendisi için acele ettiğiniz şeydir. Bir rüzgar; onda acı bir azap vardır.

  25.Rabbinin emriyle herşeyi yerle bir eder. Böylece meskenlerinden başka hiçbir şey(leri) görünemez duruma düştüler. İşte Biz suçlu-günahkar bir kavmi böyle cezalandırırız.

  26.Andolsun Biz onları sizleri kendisinde yerleşik kılmadığımız yerlerde (size vermediğimiz güç ve iktidar imkanlarıyla) yerleşik kıldık ve onlara işitme görme (duygularını) ve gönüller verdik. Ancak ne işitme ne görme (duyuları) ve ne gönülleri kendilerine herhangi bir şey sağlamadı. Çünkü onlar Allah'ın ayetlerini inkar ediyorlardı. Alay konusu edindikleri şey onları sarıp-kuşattı.

  Taberi Ebu Cafer Muhammed b.Cerir. Milletler ve Hükümdarlar tarihi adlı kitaptan konu ile ilgili pasajlar:

  ''Siyah bulut Ad kavmi üzerine Mugis adlı ova tarafından geliyordu.Bu bulutta neler olduğunu ilk anlayan bir kadın olupadı Mehded idi.Obu hali gördükten sonra koşarak kavminin yanına gelmiş ve bagırarak kendini kaybedip bayılmıştır.

  Ayıldıktan sonra ondan:
  Ey Mehded neler gördün ? diye sorduklarında:cevap olarak:

  ''Bir bulut ve bu bulutu ön tarafından sürükleyip getiren adamlar gördüm'' demiştir.

  Aynı bulutu daha yakından gözlemleyen bazı kişilerde kitapta mevcuttur.Yine kitapta El Helecen ile Hz.Hud as.arasında ilginç bir diyalog geçmektedir:

  El Helecan: Bu buluttaki ''Buhti cinsi'' develere benzeyenler kimlerdir?

  Hz.Hud as. : Onlar Rabbimin melekleridir.

  El Helecan: (Korku içinde)Allah'ın varlıgı ve birligini kabul edersem Rabbin beni onlardan
  korur mu?

  Hz.Hud as. : Sen hiç kendi askerinden koruyamayan bir hükümdar gördün mü?

  (Elbette ki korur).

  Devreye girersekgörülüyor ki olayı gözlemde bulunanlar insansı/ademi bir vücudu olan fakat yüz/surat yapısı çok farklı olan bu varlıklarıancak Dünyada tanıdıkları-bildikleri varlıklarla özdeşleştirerek tanımlamaya ve ifade etmeye çalışmışlardır.

  Bu gün aynı şey olsagünümüz insanı da aynen böyle tanımlardı. Bulut meselesine gelirsek; NitekimBakara suresi 210.ayette yine bu bulutlar geçiyor ki şöyledir:

  210. Onlar (böyle davranmakla) bulut gölgeleri içinde Allah’ın ve meleklerin kendilerine gelmesini ve işin bitirilmesini mi bekliyorlar? Hâlbuki bütün işler Allah’a döndürülür.

  Evet bizim önerimiz şudur:
  Atmoserde zaman zaman yüksekten geçen jet uçaklarının arkasından çıkan sıcak egzoz gazları birer ipsi bulut şeklinde uçagın arkasında uzanır ve gökyüzünde de epeyce kaldıktan sonra silinip gider.Bunu sanıyorum görmeyeniniz yoktur.

  Burada ne olmaktadır acaba ?
  Olan şudur:

  Sıcak egzoz gazları serin ve hatta soguk atmosfere temas ettigi zaman yoguşma gerçekleşmektedir.Bir kısım su buharı yoguşmakta ve bulut oluşmaktadır.

  Burada da kanaatimizce bir hava taşıtı varmelekleri taşıyan bir taşıt.

  Bu taşıt tüm gövdesi ile büyük bir enerji çıkarmakta ve bu sıcak gövdeye degen hava tabakasıda yogunlaşarak buluta dönüşmektedir...bu durumda taşıt buluttan bir kılıfa sarılı gibi görüntü vermektedir...ancakgidiş yönünde şeffaf kumanda odası görünmektedir

  Mehded adlı kadının o çagın görümü ile bulutu çeken adamlar dedigibu şeffaf kanopide oturan sürücülerdir.

  çünkü gidiş yönünden arkaya dogru bulut uzanmaktahızdan dolayı önde bulut oluşamamaktadır.

  Ve bu bulutla sarmalanmış taşıt imha ile görevli deve suratlı melekleri taşımaktadır.Son olarak ;

  Peygamberimiz Hz.Muhammed svs. hazretleri ile ilgili bazı anlatılardaMiraç esnasında yüksek gök katlarında...deve ve Boğa suratlı/yüzlü melekler gördügü bildirilmektedir.

  ALINTIDIR.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  ilginç

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ad Kavmine ait olduğu düşünülen mezarlarda dev insan iskeletleri olduğunu görünce böyle birşeyin olması şaşırtmıyor. Meleklerden Azrailin ölürken insanın iyiliğine göre güzel göründüğünü okumuştum.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş