Uzay lı dinlerin batıda yaygınlaşmasının başlangıcı..


Rudolf Steiner Buda¹nın 1604 yılında Mars gezegenine yerlestigini iddia ediyor.62 G.I. Gurdjieff Günes Sistemi¹nin uzak köselerine sürülen Beelzebub¹un uzay gezlerinden sözediyor.63 Kitap 1949 yılında ilk defa yayınlandıgında ABD¹de ortaya çıkan uçan daire hikayeleri artık dünyaya iyice yayılmaya baslamıstı.


Uçan dairelerle ve uzaylılarla temas ettigini iddia eden insanlar boy göstermekte gecikmedi. Bunlar arasında ilk kitap yayınlayanlardan biri George Adamski oldu. Adamski 1953 yılında Desmond Leslie ile birlikte ³Uçan Daireler Kondu² adında bir kitap yayınladı.64 Kitabın Leslie tarafından yazılan Birinci Bölümünde uçan daireler sözde ³tarihsel perspektif² içinde ele alınıyor.

Burada Venus¹ten gelen ³Alevin Efendileri²nin Sanat Kumara önderliginde onsekiz milyon yıl önce Dünya¹ya gelislerini anlatan Mahatma Mektupları Alice Bailey ve Djwah Kuhl gibi sahtekârların yazılarına dayanarak gezegenimiz ile öteki gökcisimleri arasındaki gizli baglar anlatılıyor. Leslie Atlantis ve Lemurya efsanelerine deginiyor ve Mısır piramitlerinin yapılmasını UFO¹ların enerji ihtiyacıyla iliskilendiriyor.

Daha sonraki bölümlerde Adamski altı metre çapında bir gemiyle Dünya¹ya gelen Venüslülerin ziyaretini anlatıyor. Iddiaya göre Adamski¹nin Venüslüler ile görüsmesine antroplolg George Hunt Williamson da tanık olmustu. Williamson Venüslüler¹den aldıgını iddia ettigi bilgilerle Amerika kıtasındaki Maya ve Inka uygarlıklarını Dünya dısı varlıkların kurdugunu anlatıyor. Williamson¹a göre yeryüzünde günümüzde yasayan insanlar da Dünyalı ve Dünya dısı canlıların melezlesmesiyle olusmustur.

Williamson bu iddiasına kanıt olarak Tevrat¹ın birinci kitabı Tekvin Bab 6:1-4¹teki ifadeleri gösteriyor: ³Ve vaki oldu ki topragın yüzü üzerinde adamlar çogalmaya basladı ve onların kızları dogdugu zaman Allah ogulları adam kızlarının güzel olduklarını gördüler ve bütün seçtiklerinden kendilerine karılar aldılar. Ve Rab dedi: Ruhum adam ile ebediyen çekismeyecektir çünkü o da ettir; bunun için onun günleri yüzyirmi yıl olacaktır. Allah ogulları insan kızlarına vardıkları ve bu kızlar onlara çocuk dogurdukları zaman o günlerde hem de ondan sonra yeryüzünde Nefilim ( iri adamlar) vardı bunlar eski zamandan zorbalar söhretli adamlardı.² 65 Williamson Mısır dinsel düsüncesinde önemli yeri olan ve piramidin ucunda bir gözle sembolize edilen Siriüs gezegeninden gelen canlılar ile karsılastıgını da iddia ediyor.

Siriüslüler uygarlıgının en yüksek
noktasına bir milyon yıl önce ulasmıs olan ve bütün bir galaksiyi kapsayan bir imparatorlugun temsilcisidir. Galaksi imparatorlugu daha sonra rakip fraksiyonlar arasında bölünmüstür. Bu fraksiyonlar Dünya¹daki insanlar üzerinde etki sahibi olmak için savas vermektedir. Onun için Orion takımyıldızı yakınlarındaki Tyrantor gezegeninden gelen uzaylı ajanlar etki saglamak amacıyla aramızda yasamaktadır. Bu kötü adamları materyalist felsefeye olan baglılıklarından teshis edebiliriz. Görüldügü gibi ³uzay çagının inancı² ³en ileri düsünce² vb. oldugunu öne süren bu iddialar en gerici amaçlara hizmet etmektedir. ³Gezegenler Birligi² Kozmik Kardeslik² ³Uzay Kardesleri² gibi adlar tasıyan tarikatler mansuplarını ilerici düsüncelerden uzak tutmak için herseyi yapıyor.

Ünlü Avusturyalı psikolog Wilhelm Reich¹ın bazı çalısmaları da sahte bilimlere malzeme oluyor. Sigmund Freud¹un ögrencisi ve çalısma arkadası olan Reich önce aktif bir komünistti. Fakat daha sonra komünizmle bagdasmayan görüs ve davranısları yüzünden Avusturya Komünist Partisi¹nden ihraç edildi. Kendisi daha sonra ihraç edilmesine gençler arasında cinsel bilginin yayılması için gösterdigi çaba nedeniyle karar verildigini iddia etmisse de gerçek bu degildir. Nazilerden kaçan Reich Iskandinavya¹ya gelerek Norveç¹te çalıstı. 1936-39 yılları arasında insanların cinsel cosku sırasında cildinde meydana gelen elektromanyetik degisimleri ölçmeyi amaçlayan deneyler yaptı. Bu çalısmaları sırasında ³Orgon enerjisi² adını verdigi bir biyolojik enerji türü kesfettigini açıkladı. Bu enerji kozmik enerjinin canlılara özgü türünden baska birsey degildi. Ülkemizde de Bedensel Bosalmanın Islevi² ³Cinsel Devrim² ³Cinsel Ahlakın Boygöstermesi² gibi kitaplarıyla tanınan Reich daha sonra göçettigi ABD¹de MacCarthy