Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yanık Saç- Cilt Dosyaları Kabardı!

  Kayıt dışı çalışan kuaförlerin sağlıksız ürün kullanmasından kaynaklı saç ve cilt yanıkları gün geçtikçe artıyor.

  İZMİR Kuaförler Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmeleri Odası Başkanı Sezai Apaydın kayıt dışı çalışan kuaförlerin sağlıksız ürün kullanmasından kaynaklı saç ve cilt yanıkları nedeniyle kendilerine birçok şikayet geldiğini bu tür davaların açılması sonucu mahkemelerden de bilirkişi taleplerinin arttığını söyledi.

  Sektörde kayıt dışının büyük sorun yarattığını vurgulayan Sezai Apaydın “Hiçbir kaydı olmayan kuaförler var. Krizde iş imkanı bulamayan kuaförlüğü seçiyor. Öyle olunca da çığ gibi büyüyoruz. Türkiye'deki tedarik firmaları da çok olumsuz ürünler ithal edebiliyor. Çok ucuza gelen ürünler de var. Kuaför de bu ürünleri kullanarak saça ve cilde zarar veriyor” diye konuştu.

  Apaydın bu durumun hem müşteriye hem kuaförlere büyük zarar verdiğini dile getirdi. Apaydın “Bilinçsiz ve ucuz kuaförlere giden hanımların mahkemelerde yanık saç ve yanık cilt dosyaları oldukça kabarık. Mahkemeler odamızdan sürekli bilirkişi raporu istiyor. Bir de biz çağrılmadan görülen davalar var. Ayrıca dava açmayanları da düşünürsek sayı daha da artıyor. Odamıza bu yönde yılda en az 100 şikayet 10'a yakın da bilirkişi isteği geliyor” dedi.

  ‘TİCARETTEN ÖNCE SANAT YAPIYORUZ’


  Sezai Apaydın Oda olarak sorunlara çözüm bulmaya çalıştıklarını ancak yetki konusunda sıkıntı yaşadıklarını kaydetti. Apaydın “Bu haksız rekabetin önüne geçmek için kimse birşey yapamıyor. Denetim birimleri gerektiği gibi çalışmıyor. Biz tarifeye tabi bir esnafız. Uyulmadığında gerekli işlem yapılması lazım. Bizim yaptığımız sanat işini ticaretle karıştırıyorlar. Biz bir sanat yapıyoruz meslek ifa ediyoruz Bunun al- sat ile alakası yok” diye konuştu.

  DİSİPLİN CEZASI ETKİLEMİYOR

  Kullanılan malzemenin kalitesinin çok önemli olduğunu da ifade eden Apaydın sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Bizler yetkisiz yetkili olarak ne yapabilirsek onları yapma çabasındayız. Beklentiler çok ama bize verilen yetki yok. Örneğin haksız rekabetle ilgili konuda tarifeye uymayanı benim verdiğim disiplin cezası ilgilendirmiyor. Daha net karşısına çıkmalıyız. Standardını kontrol edebilmeli gerekirse ‘açılmasın’ diyebilmeliyim. Burada Maliye'ye de büyük görev düşüyor. Maliye açılış belgesini verirken oda kaydını ve Milli Eğitim'in verdiği ustalık belgesini mutlaka almalı. Tüketiciler de bu tür kuaförlere karşı dikkatli olmalı.”

  Alıntıdır!

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Fazla cilt ve saçla oynamamak lazım. Kimyasal sonuçta..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş