Doğal bronzluk için yapılması gerekenler Her kadın bronz bir tene sahip olmak ister. Teninizi koruyan kremler ile bunu başarabilirsiniz.

Aylardır hasretle yolunu gözlediğimiz yaz nihayet geldi. Bugünlerde bazı insanlar tatil planları yaparkenbazıları ise havuz ya da deniz kenarında sıcakların ve güneşin tadını çıkarmaya başladı bile… Ancak uzmanlar uyarıyor genede10.00-16.00 saatleri arasında çıkmamak bu saatler dışında çıkarken ise mutlaka koruyucu bir krem sürmek gerekiyor.

Eğer kremlere ayıracak bir bütçeniz yoksa kendi yağınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Size tavsiyem; bu yağları rengini biraz döndükten sonra kullanmanız…

Bronzlaşmak İçin doğal tarifler…

Kakao ve bademle kalıcılık sağlayın
60 gram kakao yağını benmari usulü eritin. İçine aynı miktarda badem yağı katıp cam bir şişenin içinde çalkalayın. Birkaç damla zeytin veya ceviz yağı ekleyip çalkalamaya devam edin. Bu karışım kalıcı bir bronzluk kazanmanızı sağlayacaktır.

Soğanla çabuk renk alın

Soğan kabuklarını 15 dakika çayla demleyip süzün. Bu çaylı sağonlı sıvının içine kakao ceviz gliserin avokado ve portakal yağlarının her birinden 2 çorba kaşığı ekleyin. Güneşe çıkmadan önce bu karışımı sürerseniz teniniz çok kısa bir zamanda bronzlaşacaktır.

Hızla kararmak için demli çaydan yararlanın
3 çorba kaşığı kakao yağını benmari usulü erittikten sonra içine 3 çorba kaşığı zeytinyağı 2 çorba kaşığı badem yağı ve 6 çorba kaşığı susam yağı katıp; tüm malzemeyi iyice çalkalayın.Son olarak 2 fincan soğuk ve demli çayı yavaş yavaş karıştırarak katıp çalkalamaya devam edin. Bu karışım hızla yanmanızı sağlayacaktır.