Cildinizi koruyacak canlandıracak ve besleyecek tüm gerekli şeyler mutfağınızda! Evet dolabınızın kapağını açın ve yüzünüz değişime başlasın!

Cildinizi canlandırmak için

Yorgun cildiniz için ihtiyacınız olan sadece üç malzeme! Bunlar; yoğurt bal ve limon suyu!

Bu karışımı iki yemek kaşığı yoğurt bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyuyla yapabilirsiniz. Malzemeleri kase içinde karıştırarak dudak ve göz çevresi tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika sonra durulayın ve kurulayın!

Gerginliğini yitirmiş cilt için sıkılaştırıcı

İhtiyacınız olan yumurta akı bal ve un! Yumurta akı cilde gerginlik verip hücrelerin canlanmasını sağlar. Bal hem anti bakteriyel özelliğe sahiptir hem de cildi besler. Un ise tanecikli yapısıyla cilt yüzeyindeki ölü derilerin nazikçe temizlenmesine yardımcı olur.

Üç yemek kaşığı bal yarım yemek kaşığı buğday unu bir adet yumurta akını cam bir kâsede iyice karıştırın. Karışımı dudak ve göz çevresi tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın.

Siyah nokta temizleyici için

Yüzünüzde yeterli bakım olmadığı için çıkan bu minik siyah noktalar için ihtiyacınız olan bal yoğurt ve yulaf unu!

Üç yemek kaşığı bal iki yemek kaşığı yoğurt bir yemek kaşığı yulaf ununu cam bir kâsede iyice karıştırın. Karışımı; siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak sürün. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın.