Mutfak Havluları

şirinmi şirin mutfak havluları….eminim sizlerde beğeneceksiniz.mutfak havlularınızı.kurulama bezleriniziböyle tığ işi ile yaparsanız özellikle kızlarınızın çeyizlerine …nasıl çok değişik ve harika modeller.
Mutfak Takımı Örneği Ve Yapılışı


Buzdolabı örtüsü ve mutfak dolabı örtüsü (peçetesi)isteğe ve ölçülere göre mutfak perdesi ile masa örtüsü takım olarak işlenir.

Buzdolabı örtüsünün ölçüleri boyu 1 metre 50 cm.eni 60 cm.

Pecetenin ölçüleri 24 cm eni 24 cm boyu yani örtümüz kare şeklindeisteğe göre örtülerin boyutları değişe bilir.

Merserize saatli birinci kalite marka dantel ipliği ile yapılmıştır.İpliğimizin özelliği bir defa ütülendikden sonra kesinlikle ütü istemeyen iplikdirçamaşır makınasına atılsa dahi.70 dc rahatlıkla yıkanabilir denenmiştir.

Çok Şık Mutfak Takımı Örneği


mutfak takımıÇin İğnesi Mutfak Takımı


Çin İğnesi Mutfak Takımı
Bu takımı 2. nakışa gittiğim sene yaptım. Tüm sene boyunca uğraştım diyebilirim. Kullandığım teknikler; Çin iğnesi sarma delik işi ( beyaz iş tekniği -renkli-) ve fantazi çin iğnesi…

Bu takımın buz dolabı örtüsü aslında. Modüler mutfaklarda beyaz eşyalar dolabın içine gömüldüğünden örtü gerekmiyor. Bende mutfağımdaki masama örtü yaptım. küçük olduğu için daha kullanışlı. Birde normal boyutlarda masa örtüsü var ( daha sonra ekleyeceğim ).

Başka açıdan
Takımın perdesi. Ne yazıkki mutfağımın camına uymadı perdem. Perde uzun oysa pencere tezgahın üstünde (bir tarafı). Kısaltacaktım ama kıyamadım emeğime çok az bir kısmı zayi olsa bile. Bende dursun bakalım belki yeni bir ev olursa perdeme göre mutfak penceresi ayarlayacağım… Bekarken nasıl bir mutfağım olacak diye hiç düşünmedim. Düşünsemde bi faydası olazdı zaten

Takımca derlenip toplanmış hali. Yarım takım yani. Çünkü masası eksik bu resimde…

Peçetesinin desenini ben uydurdum. Dergide sadece masa örtüsünün örneği vardı. Yumak nakış dergisi idi fakat hangi sayısı olduğunu hatırlamıyorum.

Bir masa bir buzdolabı örtüsü bir çift perde ve oniki peçetesi ile bir mutfak takımı……

Mutfak ÖnlüğüMutfak Önlüğü