Ev dekorasyonunda harita trendi

Birçok farklı konumda evlerde yer alan harita desenlerini dekorasyonunuzda kullanarak yaratıcı mekanlar oluşturabilirsiniz.
Bu sıralar haritalar ev dekorasyon trendlerinde en üst sırada yer alıyor. ABD'de başlayan ve kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan "deco-maps modası” yavaş yavaş ülkemize de gelmiş bulunmakta. Bu uçsuz bucaksız dünyada bize ne kadar küçük olduğumuzu hatırlatan haritalar retro ve vintage evlerde mükemmel bir uyum yakalayacaktır.
Dikkat edilmesi gereken nokta ise; duvarı tümden kapatmayan mobilyaların arkasında kullanmalısınız.
Duvarlarda doğallığı yakalayın

Eğer haritalarınız büyük ölçeklerde ve boyutu genişletilmişse direkt olarak duvarlarınıza asabilirsiniz. Bu uygulama evinizde doğallık ve hoş bir görüntü yakalamanızı sağlar. Elinizde fazla sayıda büyük harita varsa yine kolaj tekniği uygulayarak duvarlarınızı tamamen kaplayabilirsiniz. Bu kadar basit ve salaş bir uygulama istemiyor daha düzenli ve ciddi çizgili bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız haritalarınızı çerçeveleterek duvarlarınızda kullanmanız gerekir.Harita perdelerle yaratıcı odalar

Henüz yeni uygulamaya geçilen bir sistem ise harita perdeleme. Yani evinizde perde kumaşları üzerine basılmış haritalar kullanmanız hangi odanızda olursa olsun ilgi çekici ve yaratıcı görünecektir. Özellikle minimal konsept yatak odalarınızda kullanabilirsiniz.Eşya ve mobilyalarınızda kullanın

Haritaları dekorasyonda kullanmanın bir başka yolu da eşya ve mobilyalar üzerine uygulamasıdır. Eğer ahşap malzemelere harita baskısı uygulamak istiyorsanız dilediğiniz haritayı herhangi bir ahşap tasarım mağazasına giderek su bazlı çıkartma haline getirin. Ahşap malzemenize bu çıkartmayı yapıştırıp su ile ıslattığınız süngerle üzerinden geçin. Daha sonra yavaşça kaldırın. Tepsiniz harita desenini alacaktır. Bu oldukça pratik bir baskı yöntemidir.