Şık ve keyifli salon dekorasyonu için öneriler

Salon dekorasyonunuzda yapacağınız basit değişiklikler sayesinde salonunuzu daha şık ve keyifli bir ortama çevirebilirsiniz.

Eve gelen misafirlerin ağırlandığı geçen zamanın keyifli konforlu olması salon dekorasyonu ile doğrudan ilgilidir. Fakat dekorasyon sırasında yapılan hatalar istenilen sonuca varılmasında engeldir. Dekorasyon yapmak renk doku kumaş aydınlatma bilgisi gerektirir. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmadan dekorasyon işine kalkışmayın deriz. Çünkü giyim mağazasından alınan bir bluzun yenisini almak kolay iken aldığınız mobilyanın yenisini almak zaman ve maddiyat ister.
Tarzınızı belirleyin

Hangi mekanın dekorasyonunu yaparsanız yapın kafanızda oturtmanız gereken hangi tarzda bir dekorasyona imza atmanız gerektiğidir. Bu konuda bilen bir kişiden yardım alabilirsiniz. Örneğin evinizde en çok görmek istediğiniz parçaları değerlendirerek hangi tarzın daha ağır bastığını öğrenebilirsiniz. Anlam kargaşası içerisinde her tarzdan bir eşya bulunduran dekorasyon örnekleri göz yormaktan ve mekanı yanlış kullanmaktan başka bir durum değildir. Ayrıca seçtiğiniz perde masa TV ünitesi gibi ürünlerin moda olmasına gerek yok. Kendi tercihlerinizi yaparak ve uygun materyalleri bir araya getirerek ortaya harika bir görüntü çıkarabilirsiniz.
Aydınlatma salona uygun olmalı

Yanlış ışıklandırma yapılan tüm dizaynları eksik ya da yanlış görünmesini sağlayabilir. Yani aydınlatma en az dekorasyon kadar önemlidir. Dar bir salona sahipseniz ışıklandırmayı artırabilmek için odanızda aynalar spot lambalar kullanabilirsiniz.

Halınızı eşyalarınıza uygun seçin

Bir diğer önemli etken halı ise seçilirken dokusu rengi malzemesine göre evde kullanılan eşyalarla paralellik arz etmelidir. Birebir uyumlu olmasa da ahengi bozacak yoracak halı modellerinden uzak durulmalıdır. Koltuklarda desenli kumaşlar tercih edildi ise halılarda sadelik halılarda hareketli desenler var ise sade koltuk takımları tercih edilmelidir.