Odalarınıza aynalarla derinlik katın

Evinizi dekore ederken kullanacağınız aynalar evi hem ferah hem de geniş gösterir. İşte yararlanabileceğiniz birkaç ipucu...
Tabloların ve tabakların haricinde aynaları da duvarlarınızı dekore etmek için kullanabilirsiniz. Odalarda kullanılan aynalar bulundukları ortama hem derinlik katar hem de odaları geniş gösterir.
Kullanımı yaygınlaştı

Özellikle küçük evlerde ayna kullanımı hem eve bir derinlik katıyor hem de ışığı yansıttığından dolayı eve ferah aydınlık bir hava veriyor. Bu yüzden aynaların kullanımıbugünün tasarım dünyasında yaygınlaştı.Şömine ya da kanepelerin üzerine de aynaları asabilirsiniz. Burada aynalar bir sanat eseri görünümünde duracaklardır. Ayrıca önüne dekoratif objeler koyarak aynadan yansımalarıyla odaya daha da canlılık katabilirsiniz.
Duvara asmak şart değil

Aynaları illa ki duvara asmanız şart değil. Burada olduğu gibi duvara da dayayabilirsiniz. Özellikle küçük evlerde bu şekilde daha ferah ve geniş görünüm elde edebilirsiniz. Aynalarınızı çeşitli tablolar veya hat yazıları gibi sanat eserleri ile tamamlayabilirsiniz. İşe abajurları da katınca çok kibar ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.