Mavi koltuk dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Evinize aldığınız mavi koltuk takımını doğru renklerle kombine ederseniz daha modern bir salona sahip olursunuz.
Mavi koltuk takımının yer aldığı bir salonda korkmadan krem bej sarı kahverengi vizon beyaz ve gri renkleri kullanabilirsiniz.
Elbette bu renkleri çeşitlendirmeyi düşünmelisiniz bal rengi metalik gri altın sarısı hardal sarısı çikolata rengi gibi renkleri koltuk renginize göre seçebilirsiniz.
Aksesuar renkleri önemli

Fuşya yeşil pembe mercan rengi ve turuncu gibi daha çarpıcı renkler de maviyle kullanabileceğiniz çarpıcı aksesuar renkleridir.Gerçi yeşil de soğuk bir renktir ama iki renk yan yana geldiğinde ortaya çıkan enerji renk gruplarından öte hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Altın ya da gümüş rengi parlak renkte ya da parlak yüzeyli aksesuarlar da maviye yakışır.

Perde rengine dikkat edilmeli

Mavi koltuklarla açık renk üzerine mavi desenli perdeler kullanılabilir. Koyu mavi koltuklarla açık mavi perde gibi farklı tonlar bir araya getirilebilir. Bej krem açık gri gibi sade renklerle koltuklar tamamlanabilir.

Kiremit rengi

Siyah-beyaz desenli perdeler mavi koltuklara çok yakışır. Bunun dışında maviye yakışan renkler de her zaman perdede değerlendirilebilir. Pembe yeşil kiremit rengi içeren perdeler kullanılabilir.