Dekoratif duvar kağıtları ile etkileyici evler

Evinize farklı bir hava katacak olan duvar kağıtlarını mekanın dekorasyonu ile birleştirerek kendinize özgü bir alan oluşturun.
Duvar kağıdı ev dekorasyonunda işlevsel ve estetik yönleriyle yaşam alanlarının vazgeçilmez bir figürü haline geldi. Siz de duvar kağıtlarını tercih edenlerdenseniz bu fikirler size ilham verecek...
Neden duvar kağıdı

Boya ile kıyaslandığında duvar kâğıtları doku ve desen açısından daha zengin bir içeriğe sahip. Kişisel zevk ve tercihleri duvar kâğıdında mekâna yansıtmak daha kolay. Çeşit zenginliği ile tarza uygun bir duvar kâğıdı bulma ihtimali oldukça yüksek. Duvar kâğıdı duvar kusurlarını (düz olmayan veya çıkıntılı köşeler) saklamada gayet pratiktir.
Duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeli

- Klasik duvar kağıtları her daim popülerdir ve modası kolay kolay geçmez. Eğer klasiklerden vazgeçemiyorsanız damask desenli duvar kağıdı evinize güçlü bir görünüm sağlayabilir.
- Evinizde daha modern bir duvar kağıdı istiyorsanız geometrik ve grafik desenlerdeki duvar kağıtları ile bu havayı yakalayabilirsiniz.
- Metalik etkiler de son dönemin popüler tercihlerinden. Ancak bu popülerlik ne zamana kadar sürer bilinmez.
- Dokulu kağıtlar ise son dönemin en çok tercih edilen ürünlerinden. Uzun zamanda tercih edileceğe benziyor. Duvar kağıdını farklı stillerde kullanmak mümkün.
- Son dönemde ahşap yaşam alanları da dekorasyonda çok kullanılmaya başladı. Ahşap dokusunu sadece eşyalarla değil ahşap görünümlü duvar kağıdı ile de evinize taşıyabilirsiniz.

Doğa sevginizi duvara yansıtın

Doğaya özgü desenleri açık tonlarla yansıtan duvar kâğıtları bu görünüm için isabetli bir seçim olur. Başka bir seçenek olarak taş dokusunu da duvar kağıdı ile odalarınıza uygulayabilirsiniz.