Ev dekorasyonunda Afrika stili

Afrika tarzı dekorasyon aksesuar açısından zengindir. Geyik boynuzları tavanda asılı duran fıçılar bu tarzın öne çıkan objeleridir.Ev tasarım fikirleri için en uç noktalar bile size sempatik gelebilir. Önemli olan sizinle örtüşmesi ve “Nasıl daha göz alıcı şekilde eşyalarımı ev dekoruna yansıtabilirim” sorusuna yanıt bulmaktır. Afrika’nın kendisi ile özdeşleşmiş renk tonları vardır. Örneğin açık renk ahşaplar satranç karelerine benzeyen logolar bej ve yeşil tonlarda objeler ev dekorasyonunu dolu dolu yaşamak isteyenler için uygun bir seçim olacaktır.
Afrika esintili renkler

Uzun ve genişliği 1 metrekare kadar olan halıları yüksek noktalardan ya da duvar tavanlarından sarkıtabilirsiniz.
Açık renk mobilyalar ve üzerine yeşil logolu biraz benekli yastıkların olduğu salonun tam ortasında koyu renklerde pasta çörek çay ikramı için kullanabileceğiniz geniş bir masaya ne dersiniz?
Küçük resimlerle süslenmiş tabloları ve yöre halkını hitap eden ahşap maskeleri süs amaçlı duvarlarınıza asmaktan uzak durmayın. Yatağınızın köşelerine uzun demir yada ahşap kolonlar ekleyerek küçük bir çatı havası vermek ve özellikle fil dişlerinin yapıldığı heykelleri önerebiliriz.


Dikkat çekici objeler

Afrika hakkında aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz. Geyik boynuzları tavandan sarkan gaz lambaları tavanda asılı duran fıçılar hepsi tamamen sizlere kalmış. Bizim önerimiz duvarlar açık renk ise objeleri koyu renk seçin.
Örneğin duvarlar beyaz ise isterseniz duvarın bir bölümünü dolap oluşturmak için yıkın ya da yıkmadan dolapları yerleştirin. Beyazın bir renk koyu tonu dolaplar için uygun olabilir. Dolap kulpları canlı renklerle döşenebilir. Zemin açık renk ise koyu tonlarda masalar halıları tavsiye edebilirsiniz. Eğer imkânınız varsa güneş ışığının tavandan gelmesi için biraz gayret gösterebilirsiniz.

Yılanı simgeleyen ahşaptan yapılmış dekorlar belki banyonuzda hoş durabilir. Unutmayın amacınız tamamen modern mobilyaları dekore etmek değil klasik tarz ile birlikte kombine etmektir. Güçlü bir görüntü ve eviniz için pek alışılmadık objelere ulaşmanın yolu farklı kültürleri de yakından tanımaktan geçmektedir.