Ev dekorasyonunda zemini es geçmeyin

Laminat parkenin mobilyalarınızla oluşturacağı dizayn uyumu aradığınız konfor ve sıcaklığı evinize taşıyacak.
Laminat parkeler ekonomik zemin kaplama malzemelerinden biri olmasına rağmen mekanlara zengin bir görünüm kazandırmakta ve özellikle ahşap görünümlü olanları günümüzde çoğunlukla tercih edilmektedir. Piyasada çok fazla renk çeşidi olduğu için seçim yaparken bazı kriterleri göz önüne alarak mevcut seçenekleri daraltabilir ve doğru tipte parke tercihinizi belirleyebilirsiniz.
Farklı desenleri tercih edebilirsiniz

Zemin kaplama ürünleri farklı görünüm ve desenlerle çeşitli ağaçlardan kesinlikle kolayca zarar görmeyecek şekilde üretilmektediir. Örneğin ceviz elma kestane meşe ve kayın gibi ağaçlardan elde edilen ahşaplar özel cihazlarla uygun ebatlara getirilerek sterilize edilmekte ve açık koyu veya normal renginde bizlere sunulmaktadır. Parke seçiminde genelde 8 mm genişliğinde olan parkeler daha çok tercih edilir. Garanti süresinin uzun olduğu ve montaj dahil satış işleminde yer alan firmaları tercih etmeniz daha hesaplı bir alışveriş yapmanızı sağlayabilir.

Mobilyalarınızla renk uyumu oluşturun

Laminant parke renkleri son derece fazla ve bir model varsa farklı tonlarda hazırlanmış halini bulabiliyorsunuz. Örneğin ceviz ağacından elde edilen parkelerin bal koyu veya açık renklerinin olması odalarınız ya da mutfağınız için son derece cazip teklif sayısının artmasını sağlıyor. Koyu kahverengi veya siyaha yakın tonların ahşap yüzeyde daha fazla hissedilmesi özellikle koyu renk duvarlara sahip olan evler için olumsuz anlamına geleceği açıktır.
Zıt renklerden yola çıkmalısınız. Duvar zemin ve mobilyaların hepsi açık ya da koyu tonlarda olmamasına önem vermeli bir miktar ayrışmaların içinizi rahatlatacağını unutmamalısınız.
Beyaz duvar için gri tonlarda koltuk ve kahverengi tonlarda ahşap yüzeyler tercih edilebileceği gibi isterseniz turkuaz ya da kırmızı geniş koltuklar ile mobilyalarınızın daha dikkat çekici olmasını sağlamak elinizdedir.


Kullanacağınız alana göre tercih yapın

Mutfaklarınız için plastik malzemeden uyumlu olan modeller seçilebileceği gibi özellikle ahşap olanlarını istiyorsanız uygun süpürgelerin kullanılması aşırı ısıya maruz kalmamasına dikkat etmelisiniz. Koyu renklerin seçilmesi tozları inanılmaz derece hemen gösterebilir beyaz krem ya da bu tonlarda açık parkeler saç tellerinin kaç adet olduğunu bile sizlere bildirebilir.
Toz saç ve çeşitli kirleri de göz önüne alarak ne çok açık ne çok koyu tonlarda alın dengeyi sağlayın.