Ormanın içinde tasarlanan cam ev ilgi çekti

Kazakistan'ın Almati şehrindeki bir ormana inşa edilen cam ev gören herkesi kendisine hayran bırakıyor.Ağaç ev mantığını tamamen değiştiren bir ev tasarlandı. Ağaçların arasında seçmesi bile zor olan bu evin tasarımı ise diğer bilinen bütün evlerden farklı. Kazakistan’ın Almatı şehrindeki bir ormana inşa edilen dört katlı evin duvarları sanıldığı gibi betondan değil camdan yapılmış. A.Masow tarafından dizayn edilen cam ev Kazakistan'ın dağlarında büyük bir ağacın etrafında inşa edildi.
Pek çok kişinin hayali

Şehir hayatının karmaşasıyla baş etmek zorunda olan pek çok kişinin hayali ömrünün geri kalanını yeşillikler içinde sessiz sakin bir evde yaşayarak geçirmektir. Bu ev ise bu hayali gerçekleştiriyor.
Şehir yaşamından uzakta

İçinde kocaman çam ağacı bulunan evin arkasında; 22 yaşındaki mimar Aibek Almasov var. Genç mimar “Müşterim hareketli şehir yaşamından uzakta iki kişilik bir ev istemişti. Gerektiğinde arkadaşlarıyla oturup rahat bir zaman geçirebileceği ve felsefi akımlar üzerine kafa yorabileceği bir yerdi hayalindeki” diyerek projesinin başlangıç noktasın anlatıyor