Birkaç malzemeyle kendi aynanızı yaratabilrisiniz

Evde kullanmadığınız plastik kaşıklarınızı çöpe atmak yerine farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Bu tasarımlardan bir tanesi de şık aynalar.
Evinizin şık bir aynaya ihtiyacınız varsa ve bu aynayı evde kullanmadığınız malzemelerden tasarlamak istiyorsanız işte en güzel tasarım örneği. İhtiyacınız olan tek şey plastik kaşık ve 25 cm ebatlarında bir ayna. Bu malzemeler işin kabasını ortaya çıkarmada gerekli olan olmazsa olmazlar. Bir de süsleme için kullanılan malzemeler var. Evinizde bir köşede unutulmuş düğmelerinizi ve sprey boyalarınızı kullanabilirsiniz.
Malzemeler:

1 poşet plastik kaşık
25 cm ebatlarında ayna ( kare veya yuvarlak olabilir )
1 adet renkli mukavva
Yapıştırıcı
Sprey boya
Düğme
Yapılışı: Kesici bir cisimle plastik kaşıklar kaşık ve sapın birleştiği yerden kesilir. Mukavva aynadan büyük duracak şekilde kesilir. Mukavvayı kesmek için evinizdeki tepsilerden birini kullanabilirsiniz. Ayna mukavvanın tam ortasına yerleştirilir.
Aynanın etrafı kalemle çizilir. Böylece aynayı ve kaşıkları yapıştıracağınız yerler belirlenir. Kaşık uçları dışa bakacak şekilde yapıştırılır. İçten dışa doğru yapıştırılmaya devam edilir. Böylelikle aynanın yapışacağı alan hariç mukavvanın her tarafı kaşıkla süslenmış olur. Sprey boyanızla dilediğiniz şekilde kaşıkları boyayın. Son olarak aynanızı yapıştırın. Artık yeni bir aynanız var.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]