Kırmızı renkten sonra en sıcak renk olan turuncu son derece hareketli neşeli ve cıvıl cıvıl olan bir renktir. Bu hareketi enerjiyi ve sıcaklıyı mutfaklarına taşımak isteyenler için hazırladığımız 2013 turuncu mutfak modelleri…
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Mutfak dekorasyonu nasıl olmalı ? sorusuna ders niteliğinde hazırlanmış bir mutfak sizlerin karşısında. Duvarın bir bölümü turuncu bir bölümü beyaz renk ile boyanarak odak noktası yaratılmış aynı zamanda alt tarafta turuncu mutfak dolapları üst tarafta ise beyaz renkli mutfak raflarına yer verilerek renk uyumu yakalanmış. Bunun dışında bir diğer önemli nokta ise beyaz saksının içinde duran yeşil bir çiçek ise ortama ferah bir hava katmış. Kısacası turuncu rengin enerjisi çiçek ve beyaz renk ile minimize edilmiş.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Mutfağın yan duvarı ve zemin rengi hemen hemen birbirine yakın renklerde olup her ne kadar canlı bir turuncu rengi kullanılmış olsada bu mutfakta belli bir süre sonra fark etmeden canınızın sıkıldığını hissedeceksiniz. Turuncu ve kahve tonlarını aynı yerde kullanmamaya özen göstermeniz özellikle fazla zaman geçirelen yerlerde son derece önemli. Bir üst resimdeki mutfak dekorasyonu ile bunu kıyaslayabilirsiniz. Resimler her ne kadar farklı açılardan çekilmiş olsa da bir çok benzer özellik bulunmakta. Bu yüzden siz siz olun renkleri doğru kombinleyin
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Mutfağınıza sıcak bir hava katmak ve hoş sohbetler yapmak istiyorsanız işin içine çok abartıya kaçmadan biraz ahşap ekleyebilirsiniz. Ancak bu modelde olduğu gibi zemin rengini ahşap rengine yakın ve kahve tonlarına yakın renklerden uzak tutmanızda fayda var yoksa turuncu rengin içinde boğulabilirsiniz.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Parlak renkte kullanılan siyah ve turuncu mutfak dolapları ile modern bir hava yakalanmış. Cam yemek masası ise klasikleşmiş ahşap yemek masalarından bir adım öne çıkarak mutfağa lüks bir hava katıyor. Ancak mutfakta kullanılan fayansların nostalji yapmak isteyenlerin tercihi olarak nitelendirebiliriz. Fayans konusunda her ne kadar sınıfta kalmış olsa da lüks ve modern bir mutfak dekorasyonu isteyenler için doğru tercih olabilir.