Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
1-Çocuk odasında seçilen mobilyalar kumaşlar ve aksesuarların renk uyumları önemlidir. Birbirini tamamlayan renklerin seçilmesi ve bu renklerin odanın her yanına yayılması faydalı olur. Burada kullanılan pembe tonu duvar kağıdında da devam ettirilerek bütünlük sağlanmış.

2-Odadaki perdede olduğu gibi çok renkli desenli ürünler çocukların zeka gelişimine yardımcı olur. Enerjilerini arttırır. Perdedeki renk yoğunluğunun odada kullanılan yastıklarda da devam etmesi dekorasyonu tamamlayan uygulamalar arasında sayılabilir.
3-Yeşil rengin kullanıldığı odalar dinlendirici sakinleştirici etkisi nedeniyle güven duygusunu doğayla bütünleşmeyi çağrıştırır. Bu nedenle çocukların rahat uyku uyumasına yardımcı olur ve samimi bir ortam yaratır.
4-Estetik ve olduğu kadar çocuk odalarında seçeceğiniz mobilyaların fonksiyonel olması gerekir. Burada çalışma köşesi ile dinlenme alanı bir arada mükemmel bir biçimde kurgulanmış. Masa ve sandalyelerden oluşan çalışma alanı dinlenme bankı ile ayrışıyor.
5-Düşlerin rengi olan tozpembe çocukların hayal dünyasını genişletir. Yaratıcı oyunlara teşvik eder resim müzik gibi sanatsal yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Pembe aynı zamanda huzurlu bir renk olduğundan çocuklara mutlu bir ortam sağlamanıza yardımcı olur. Kendi bebeklik resminin kalp içinde yer aldığı bir koltuk bu mutluluğa eşlik edecektir…
6-Çocukların gelişiminde onlara ilham vererek yaratıcı düşüncelerinin oluşmasında katkıda bulunan ve çeşitli aktivitelere yönlendiren oda kurguları tasarlamanızda yarar var. Buradaki mini müzik köşesi buna güzel bir örnek oluşturuyor.