Bu tariflerle bağırsaklarınızı arındırın

Bağırsaklarınızda çeşitli nedenlerden ötürü şişkinlik hazımsızlık veya kuruluk varsa bu tarifler rahatlamanıza neden olacak.


Bağırsaklarda yaşanan problemler insan hayatını direkt olumsuz etkileyerek yaşam kalitesini düşürmektedir. Tuvaletlerde geçen uzun dakikalar şiddetli karın ağrıları ve bitmek bilmeyen rahatsızlık hissiyle birlikte gün içerisinde ayakta kalmak giderek zorlaşır.
Sizin de bağırsaklarınızda bu tip problemler varsa tamamiyle doğal olan karışımlarla bağırsaklarınızı rahatlatabilirsiniz.
İşte o tarifler...


Elma suyuyla bağırsak temizliği

Elma suyunun içerisindeki vitamin mineral ve lifler karaciğer ve bağırsakların temizlenmesini sağlar.

Günde 1 bardak elma suyu ile başlayın. 30 dakika bekleyin ve bir bardak su için. Bunu günde bir kaç kez tekrarlayın ve 3 gün sürdürün. Bu temizlenmeyi yaparken aşırı katı beslenmeden uzak durun.


Yoğurt ile bağırsak temizliği

Yoğurt bağırsak sağlığını destekleyen probiyotikler içerir. Probiyotikler bağırsak hareketlerini düzenler ve kötü bakterilerin oluşumunu engeller.

Her gün mutlaka yoğurt yiyerek bağırsak hareketlerinizi düzenleyebilirsiniz. Yoğurdu taze meyveler ile tatlandırabilirsiniz.Su ile bağırsak temizliği

Günde 8 bardaktan daha fazla su içerek bağırsaklarınızın çalışmasını tetikleyebilirsiniz. Düzenli su tüketimi sayesinde bağırsaklarınız nemlenecek ve toksinler vücudunuzdan atılacaktır.