Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Dahiliye Nedir?

  İç hastalıkları departmanı çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ileilgili incelemeleri yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra Sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir.


  Dahiliye tıbbın bir ana bilim dalıdır;İç Hastalıkları olarak da bilinir. İnsanın sindirim sistemi hormonal sistemi kalp akciğer böbrek kan hastalıkları kanserin dahili tanı ve tedavisi enfeksiyon hastalıkları romatizmal ve allerjik hastalıklar yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

  Genel Dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları hiper tansiyon mide-bağırsak sistemi hastalıkları böbrek hastalıkları tiroid hastalıkları şeker hastalığı romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar.

  Dahiliye iç hastalıkları olarak bilinen 6 ana bölümden oluşan bir bilim dalıdır.
  Bu Bölümler:
  1. Hematoloji (Kan Hastalıkları)
  2. Endokrinoloji (Hormon Hastalıkları)
  3. Gastroentenoloji ( Sindirim Sistemi Hastalıkları)
  4. Onkoloji (Selim Tümörler ve Kanser Hastalıkları)
  5. Romatoloji (Romatizmal Hastalıklar)
  6. Nefroloji (Böbrek Hastalıkları ve Hipertansiyon)

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Yönlendirici Bölüm Olarak Dahiliye

  Yönlendirici Bölüm Olarak Dahiliye

  Dahiliye yukarıda anlatılan 6 bölüm dışında Nöroloji (Beyin ve sinir hastalıkları ) Psikiyatri (Ruh Hastalıkları) Enfeksiyon Hastalıları (İltihabi Hastalılar) Göğüs Hastalıları (Akciğer Hastalıkları) ve Kardiyoloji (Kalp ve Damar Hastalıları) ile ilgili hastalılar içinde yönlendirici bir görev üstlenir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Genel Dahiliye

  Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları hiper tansiyon mide-bağırsak sistemi hastalıkları böbrek hastalıkları tiroid hastalıkları şeker hastalığı romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar. Genel dahiliye hizmeti ayakta poliklinik muayneleri yatarak takip ve tedavi acil servis ve check-up'ı içerir.


  Check-up kişinin herhangi bir şikayeti olmaksızın belirli periyodarda yapılan geniş kapsamlı sağlık taramasıdır. Günümüzde birçok ölümcül hastalığın tedavisi bu şekilde yapılan check-uplar sonucu konulan erken tanıya bağlıdır. Hastanemizde kadın ve erkeklere yanı sıra farklı yaş gruplarına farklı check-up programları uygulanmaktadır.

  Burada amaç farklı cins ve yaş gruplarına göre artan risk faktörleri doğrultusunda tarama yapılmasıdır. Bu check-up programları kapsamında dört uzman hekim tarafından yapılan fizik muayeneler detaylı laboratuar (kan idrar dışkı tahlileri) radyolojik ve kardiyolojik tetkikler bulunmaktadır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş