Ali Kemal’den Türeyen “Kemalizm”!
İttihat ve Terakki karşıtlığıyla bilinen Ermeni yanlısı yazılar yazarak Artin Kemal lakabını alan Milli Mücadele aleyhinde faaliyet gösteren hain Ali Kemal günümüzde fikirleriyle halen hayattadır.

Ali Kemal’in düşünce dünyasına hitap eder fikirlere sahip günümüz politikacıları sanatçıları yazarları bu tutumlarını olmayan bir ideolojiyle Kemalizm ile bağdaştırarak Gazi Paşa’yı takip ettiklerini ve onun devamı olduklarını iddia etmektedirler. Oysa paşa bu zihniyete karşı savaşmıştır. Ne yazık ki Gazi’nin fikirlerinin devamı niteliğinde olduklarını iddia edenler bugün Türk milletine karşı ihanet içindedirler.

22 Nisan 2011 tarihinde açıklanan CHP seçim bildirgesinin 126. Sayfasında “Türkiye’de artış gösteren Amerikan karşıtlığını dengelemek Türkiye ile ABD arasında öğrenci iş adamı yerel yöneticilerin değişimi ortak kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenmesi gibi toplumsal güven arttırıcı önlemleri hayata geçireceğiz.” derken ülke içi sorunlarla ilgili diğer maddelerden gözümüze çarpanlar ise şöyle sıralanıyor;

“ – Doğu ve Güneydoğu’da baskılara son verilecek toplumsal barış sağlanacak.

- Talep eden yurttaşlara anadil öğretilmesi olanağı sunulacak.

- Kürt yurttaşların kimlikleri yaşamlarının önündeki engeller çoğulcu ve özgürlükçü demokrasi ile aşılacak.”

Sormak istiyorum böyle mi olacak “Tam bağımsız Türkiye!” ? Amerikan emperyalizmine karşı olamayan ona uşak olmaz mı?

“Türkiye Cumhuriyeti’ni oluşturan Türk halkına Türk milleti denir.”diyen “ Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültüründen ve toplumundan olduğunu ileri sürerse buna inanmak doğru değildir.” diyen Gazi Paşa’nın izinden böyle mi gidiyorsunuz? Eğer ki Gazi hayatta olsaydı ilk yapacağı iş sizi(!) İstiklal Mahkemeleri’nde yargılatmak olurdu! Sizin(!) gibi aşağılıklar yüzünden bugün Ata’sını bilmeyen ona düşman nesiller yetişmekte! Bunun sorumlusu Gazi Paşa’yı arkasından vurmaya kalkan bu zihniyettir!

Altı oktan bir tanesi milliyetçiliktir ki o ok birden nerenize kaçtıysa 2011 seçimlerinde PKK’nın avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu’nu (Habur’dan giren PKKlı teröristlerin avukatlığını yapmıştır) İstanbul’dan milletvekili seçtirdiniz ve genel başkan yardımcısı yaptınız?

PKK terör örgütüne yardım ve yataklıktan ceza alan Melih Aykız Necmettin Yardımcı Zeki Korkut Ata gibi teröristleri ne için doğu illerimizden milletvekili adayı gösterdiniz?

Ey! Ali Kemal’in ismini taşıyan Kılıçdaroğlu Kanaltürk’te 2011 yılında bir televizyon programında “bize BDP’den gelenlerde olabilir.” diyerek bu vatan için canlarını gözlerini kırpmadan ortaya koyan şehit ve gazilerimize vatana bu teröristçe söylemle bir kez daha ihanet ettin! Dersim harekatlarına katliam derken Gazi’ye ettiğin hakaret ve teröristlerin yanında oluşun hasebiyle bir gün muhakkak İstiklal Mahkemeleri’nde hesap vereceksin!

Allah biz insanlara akıl vermiştir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bir çok yerde aklımızı kullanmamızdan bahsetmiştir. Nitekim Hz. İbrahim aklını kullanarak Rabbini bulmamış mıdır? Bugün sözde “demokratikleşme paketi”ni kendi tekliflerinin kopyası gören ve eksik bulan mayıs 2012’de “siyasi partiler Türkçeden başka dillerde faaliyette bulunabilir” diye meclise kanun teklifi sunan AKP’den farksız olan; bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan ve Gazi Paşa’nın izinden gittiğini söyleyen fakat bu melunlar fırkasına oy veren her vatandaşımız aklın gereğini yerine getirmediği için Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü durumundan sorumludur!

Dersim’e katliam diyerek Türk’ün ulu başbuğu Mustafa Kemal Atatürk’e katil demiş olan bu zihniyet; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ciğerlerine bisiklet pompasıyla üç gün hava basılarak dördüncü kattan aşağıya atılarak katledilen kefeni dahi kanlar içersinde kalan Dursun Önkuzu’nun şehit edildiği o eylem içersinde olup olmadığını ilk önce açıklasın! Lakin açıklayamazlar çünkü kendi genel başkanlarına aynı soru yöneltildiğinde sessizliğini koruyup soruyu yöneltenlerden adeta kaçmıştır.

Bu durum böyle devam etmeyecektir. Elbet eninde sonunda zafer gerçek manada Ata’sını anlamış ve onun izinde yürüyen Türk milletinin yani Mustafa Kemal’in yürekli neferlerinin olacaktır!

Tanrı Türk’ü Korusun!

Özgür Virlan